Müjde: Bayramdan sonra askerlik 12 ay oluyor

by Bilgi Akkuş Hunca | Salı, Eki 15, 2013 | 59 viewsYıllardır dillerden düşmeyen askerlik süresinde indirim olayı en sonunda çözüme kavuşuyor gibi sanki. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ifade ettiğine göre “Kısa süreli askerlik aynı kalmakla birlikte uzun süreli askerlik 12 aya indirilecek. Önümüzdeki aydan itibaren bu süreyi dolduranlar terhis edilecek. Yeni askere gidenler 12 ay üzerinden gitmiş olacaklar”.

Cami çıkışı gazetecilerin sorularına cevaplayan Bülent Arınç, Türk ve İslam aleminin bayramını kutladı ve “Hepimizin Kurban Bayramı mübarek olsun. SEFER-ASKERLIKKurban Bayramı’na da Cenabı Hak kavuşturdu sağlık ve afiyetle. Bütün milletimizin, İslam aleminin bayramlarını tebrik ediyorum, Allah tekrarına eriştirsin. Bunlar mutlu olduğumuz günlerdir. İnşallah milletçe ve İslam alemi huzur içinde sükunetle güzel bir bayram geçirir”  şeklinde ifade kullandı..

Askerlik süresinin kısaltılması ile ilgili çalışmaların önümüzdeki ay içinde tamamlanacağını ve süresini dolduranların terhis edileceklerini açıklayan Arınç, “Askerlik 12 aya inecek, bayramdan sonra yapılacak düzenlemelerle bu süreyi doldurmuş olanlar terhis edilecekler. Zannediyorum önümüzdeki ay içinde böyle bir düzenleme gerçekleşir, şimdiden askerlerimize hayırlı teskereler diliyorum. Bundan sonra görevlerini yapacak olan gençlerimize başarılar diliyorum. Bu demokratikleşme paketi içinde yok ama bir süredir çalışmalar devam ediyordu. Kısa süreli askerlik aynı kalmakla birlikte uzun süreli askerlik 12 aya indirilecek. Önümüzdeki aydan itibaren bu süreyi dolduranlar terhis edilecek. Yeni askere gidenler 12 ay üzerinden gitmiş olacaklar. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

15.10.2013
KAYNAK: turkiyeinternette.com

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code