Müjdeler olsun; Seferihisar Sanayi Sitesi yenileniyormuş…
SEFERIHISAR-SANAYI-SITESIEvet bayağı sevindirici bir haber bölge insanı için; Seferihisar Sanayi Sitesi yenileniyormuş belediye tarafından…

Haber aynen şöyle;

Seferihisar Sanayi Sitesi Yenileniyor

Seferihisar Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı’ndan (İZKA) aldığı hibeyle Sanayi Sitesi’ni adeta yeni baştan yapacak. Proje 765 Bin Liraya mal olacak.

İZKA’nın teklif çağrısına çıkmış olduğu “Küçük Ölçekli Sanayi Bölgelerini Geliştirme Mali Destek Programı” değerlendirme sonuçları açıklandı. Seferihisar Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanıp, Seferihisar Kaymakamlığı ortaklığı başvurulan “Seferihisar Küçük Sanayi Sitesinin Çevre Düzenlemesi Projesi” İZKA tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda %75 hibe almaya hak kazandı. Proje 765 bin 589 liraya mal olacak. Maliyetin %75’i olan 574 bin 192 lira İZKA tarafından karşılanacak.

Projeyle bölgede küçük ölçekli işletmelerin yoğun olarak yer aldığı sanayi altyapıları ile çalışma ortamlarının iyileştirilmesi, bu bölgelerde yerleşik işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda daha kaliteli hizmet sunulmasının ve Seferihisar’ın girişinde bulunan Sanayi Sitesi’nin düzenlenmesiyle yerel ekonominin düzenlenmesi, çalışma ortamlarının iyileştirilmesi ve daha kaliteli hizmet hedefleniyor.

Sanayi Sitesi’nde çalışmaların başlamasıyla neler yapılacağından da bahseden Başkan Soyer; “Öncelikle Sanayi sitesi alanını yeniden projelendireceğiz. Yeni Sanayi Sitemizde güvenlik birimleri ve danışma birimi olacak. Sanayi içi yönlendirme levhaları ekleyeceğiz, yolları iyileştirip, elektrik kablolarını yer altına alacağız. Elektrik hattı ve trafolar yenilecek. Sokak aydınlatmaları yenilenecek, bekleme ve rekreasyon alanları sitenin içerisine eklenecek. Kısaca Sanayi Sitesini baştan aşağı yenileceğiz ve günümüz koşullarına uygun modern bir hale dönüştüreceğiz. İlçemize ve sanayi esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YA HİZMET KALİTESİ?

Gerçekten de çok güzel muhterem Soyer. Vizyonunuz ve çalışkanlığınız sayesinde ilçe yeniden hem de fonksiyonel bir eser daha kazanacak, böylece… Hiç kimsenin itirazı olamaz.. Ama size bu vesileyle hatırlatmaları gereken hususlar olabilir, hem de “ciddi” şekilde “ÖNEM ARZ EDEN”..

Bugüne kadar hiç bir zaman bir anket yapmayı düşündünüz mü acaba “Seferihisar’ı ziyaret eden, burada yaz geçiren veya buraya yerleşip devamlı yaşayan” insanlarımızın burada meslek icra eden esnafın hizmet ve de özellikle müşteriye karşı tutumu hakkındaki izlenim ve kanaatlerini yani “MEMNUNİYET” seviyesini hiç merak ettiniz mi?

Yani diğer bir deyişle şimdi yaptırmaya başlayacağınız o modern tesisin içinde hizmet verecek olan kişilerin de hizmet ve müşteriye karşı davranış biçimi açısından yeterince yetişmiş olduğunu düşünüyor musunuz?

Biz söyleyelim; Vatandaş öyle düşünmüyor… Hem de hiç… Herhangi bir yazlıkçı veya buraya yerleşen vatandaşa sorun bu soruyu alacağınız cevap çok büyük bir ihtimalle “memnuniyetsizlik” yansıtacaktır… Hatta daha da beteri, buradaki esnafın kendisinin ihtiyacı olduğunda bile yan dükkandaki arkadaşını tercih etmeyip Urla’ya filan gittiği ifade ediliyor, biliyor musunuz (bizzat buradaki esnaf tarafından ifade edilmiştir)? Yani durum böylesine ilgi bekliyor bizce…

Ne mi yapılır? Çok basit cevabı… Belediye ve benzer kuruluşlar nasıl zaman zaman vatandaşlara muhtelif konularda eğitim ve sonrasında da sertifikalar veriyorlarsa, Seferihisar Belediyesi ilgili departmanı da son derece ciddi bir program yapar ve bu arkadaşları “düzgün, ciddi, saygılı ve en önemlisi sözüne sadık” hizmet verme konusunda bilinçlendirir. Bunun akabinde de hak edenlere sertifikasını verir hatta belediye sitesinde bile yayınlar başarılı olanları vesaire…

Şüphesiz ki değerli Başkan bunu yapmak için emek verecek insanlar  lazım kadroda… İyi niyetli, idealist, çalışkan… Bu insanlar sizin gibi vizyoner bir başkannın liderliğinde kendi “beyin” ve emeklerini de katarak vatandaşın eğitimine böyle bir katkıda bulunabilirler… Eminiz belediyedeki ekibinizde de böyleleri vardır zaten,  Sayın Başkan…

“Sakin şehir” etiketinin gittikçe sırıtmaya  başladığı Seferihisar’da en azından insan eğitim kalitesinin arttırılmasına böylece katkı vermeye, bunda öncülük etmeye var mısınız, her zaman olduğu gibi?

Not: Bu yazı yalnızca Seferihisar Sanayi Sitesi’ ile ilgili olarak değil, aynı zamanda ilçe dahilindeki tüm ticaret erbabı ve esnafın, müşteri ilişkileri ve halkla ilişkiler konusundaki performans ve gelişimi ile ilgili olarak yazılmıştır.

AYNI KONUDA BAŞKA BİR YAZI
Seferihisar esnafı ve dışarıdan gelenlerin hizmet alma konusunda bazı sıkıntıları

Like it? Share it!