Nefis bir şarkı: “Güneş Doğudan Yükselir”
Serdar Öztop, süphesiz ki Türkiye’nin en yetenekli ve üst seviyedeki Rock Gitaristlerinin basinda gelmektedir. Keza kisiligi ile de takdir gelismis bir insandir Öztop. Serdar Öztop, süphesiz kiTürkiye’nin en yetenekli ve üst seviyedeki Rock Gitaristlerinin basinda gelmektedir. Keza kisiligi ile de takdir edilen gelismis bir insandir Öztop.

Serdar Öztop, süphesiz ki Türkiye’nin en yetenekli ve üst seviyedeki Rock Gitaristlerinin basinda gelmektedir. Keza kisiligi ile de takdir edilen gelismis bir insandir Öztop.

Kendisi müzige ilkokulda mandolin çalarak basladiktan sonra, lise yillarinda gitarla tanismis ve birçok konserde çalmistir.

Serdar Öztop iki üniversite mezunu olup müthis gitaristliginin yaninda ayni zamanda iyi bir prodüktördür. Nitekim Haluk Levent, Teoman, Baris Akarsu, Yavuz Çetin, Bulutsuzluk Özlemi, Kesmeseker, Acil Servis, Rojin gibi sanatçi ve gruplarla yaptigi çalismalarla da taninir.

B.Ü. Elektronik M.Y.O.’dan mezun olduktan sonra, Stüdyo Spectrum’da tonmaisterlik yapmaya baslayan ÖztopbBurada stüdyo teknikleri konusunda kendini gelistirme firsatini bularak, çesitli albümlerin yapiminda görev almaya baslamis ve teknik kariyerini de burada üst seviyelere tasimistir.

2002 yili Haziran’inda Türkiye’’nin ilk enstrümantal rock albümü olan ilk solo albümü “”Sükut””u çikartmistir.

SERDAR-GUNES-GIFÖZTOP, Bulutsuzluk Özlemi gibi çok taninmis gruplarda da çalmistir. Daha sonra prodüktörlük çalismalarina agirlik veren Öztop firsat buldukça çok güzel eserlerini de begenenlerine sunmustur..

Bunlarin arasinda Mutlulugun Gözyaslari ve Günes Dogu’dan Dogar gibi çok özel eserleri de vardir.

2007 yilindan beri yeni stüdyosunda müzik prodüksiyon alanindaki çalismalarina devam etmekte ve Modern Müzik Akademisi‘nde egitmen olarak bilgi ve birikimlerini paylasmaktadir.

VIDEO İÇİN TIKLAYIN

17.07.2013
Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code