Norveç’ten inanılmaz doğa manzaraları.. Bu videoyu “yükseklik korkusu” olan seyretmesin
norvec-manzaralarKuzey ülkelerinde inanılmaz doğa güzellikleri olduğunu biliriz, duymuşuzdur sıklıkla.. Ama aşağıda izleyeceğiniz video bir başka doğrusu… Norveçli 17 yaşındaki bir gencin çektiği video(lar) o kadar başarılı ki bir çok dilde yayınlanan Science Illustrated dergisi dronla çektiği görüntülerden oluşan video klibini ‘Yılın Dron Videosu’ olarak seçmiş bulunuyor. Hikayeye göre küçüklüğünden beri film ve fotoğrafçılığa ilgisi olan Mathias Haughom, video çekimlerinde kullandığı dronunu ise daha bu yıl Nisan ayındaki Paskalya tatilinde satın almış. Yaz tatilinde çektiği video görüntülerini kendi Youtube kanalında toplayan bu gencin ifadesine göre kendisi “Dronu satın aldıktan sonra video görüntüleri için en iyi ışık ortamı ve Norveç’in muhteşem görüntüleri peşinde koşmaya başlamış’’.

Norveç Avrupa ve dünyanın en medeni insanlarının yaşadığı ülkelerden biri olarak bilinir malum. İnsanlarının kültür ve gelir seviyesi zirve yapmış durumda..

Bununla beraber, kıyılarında binlerce muhteşem fiyord bulunan bu İskandinav yarımadasının en kuzey ülkesi doğa açısından da zirve yapmış sanki, gerçekten de bir rüya gibi…

Siz de görüntüleri izlerken eminiz nefesinizi tutacaksınız adeta..

Bol keyifler (izlerken videoyu tam ekran yapmanız önerilir)


Like it? Share it!