Oh ne güzel böylesini ninem de becerirdi.. Yükle yeni vergiyi ülkeyi idare et.. Cep telefonu, internet vs’ye ek vergi
cep-telBöyle ülke (ekonomi) idaresini ninem sağ olsaydı o da becerirdi, hem de bundan çok daha iyi muhtemelen…

Nerede paraya kaynağa sıkıştın (hani cömertçe ısraf ettiğin kaynaklar var ya) bas vatandaşın gırtlağına, yükle yeni vergileri.. Bak ne güzel yeni kaynaklar icat ettin.. Şimdi güzelce kullanırsın o kaynakları (eğer uçak, mercedes, lüks için ısraf etmezsen)

Evet yönetimin bu bu kez de belediyeleri mazaret göstererek cebimize el atmaya niyeti olduğu anlaşılıyor… Belediyelerin gelir sıkıntılarına çözümü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 40 milyar liralık kaynak yaratacak ek vergide buldu. Cep telefonu, internet ve doğalgaza yüzde 1 ek belediye vergisi geliyor…

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı kaynak sıkıntısı yaşayan belediyelerin ‘gelir’ problemini çözmek üzere radikal bir yasa değişikliği taslağı hazırladı. Cep telefonu, internet, doğalgaz faturası üzerinden yüzde 1 ek ‘belediye vergisi’ alınması; Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) gelirlerinin yüzde 10’unun da belediyelere aktarılması öngörülüyor. Sebze meyve hallerinde ‘rüsum’ artışı; Emlak Vergisi’nde değerleme sisteminin değişmesi, Çevre Temizlik Vergisi’nin belediye meclislerince belirlenerek artırılması da diğer öneriler olarak sıralanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı döneminde başladığı ve bakanlığı sonrası hızlandırdığı dört ayaklı çalışma, belediyelerin yıllık gelirlerinde 40 milyar liralık ek kaynak yaratılmasını öngörüyor.

ayrıntı için TIKLAYIN

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code