Sağlık Bakanlığı’na göre Seferihisar Plajlarında deniz suyu gerçekten temiz mi?

by Editor | Cuma, Ağu 16, 2019 | 161 viewsSağlık Bakanlığı’na göre Seferihisar Plajlarında deniz suyu gerçekten temiz mi?

Seferihisar Plajları,  Deniz Suyu, Denetim, Sağlıklı, Mavi Bayrak

Yaz geldiğinde en büyük eğlence ve spor kaynaklarımızdan birisi de hiç şüphesiz deniz ve yüzmedir. Büyük şehirlerde çoğunlukla zor erişilen bu olanaklar ne mutlu bizlere ki sakin şehir Seferihisar’da her zaman elimizin altında bulunmaktadır.

Bununla beraber zaman zaman deniz suyumuzun sağlıklı olup olmadığı ve hatta mavi bayrak ünvanını hakkıyla taşıyıp taşımadığı hakkında farklı görüşler ortaya çıkmaktadır. İşte bu yazıyı bu konuda aydınlatıcı olması için sizlerle paylaşıyoruz.

Sağlık Bakanlığı özellikle bu konuyla ilgili olarak web sayfası hazırlamış ve burada merak ettiğiniz bütün sorulara cevap vermeye çalışmış – ki iyi bir hizmet bizce. Bu bakımdan sizler de genellikle kullandığınız plajın deniz suyu kalitesi hakkında açık bilgi sahibi olmak isterseniz bir zahmet sayfaya girip gerekli linklerden aradığınız bilgiye ulaşınız.

Örneğin, bizlerin kullandığı Zümrütevler Plajı görüldüğü üzere çeşitli kontroller neticesinde sınıfı geçmiş görünüyor. Notu da mükemmel… Ya sizin kullandığınız plajın suyu nasıl not almış, hele bir bulup inceleyin bakalım 🙂

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code