“Sakin Şehir” Seferihisar 23 Nisan’ı çocuklarla birlikte coşkuyla kutladı
Seferihisar Belediyesi bu yıl da çok coşkulu bir 23 Nisan kutlaması organizasyonu düzenleyerek ülkede birçok başka belediyeye güzel bir örnek teşkil etti. Bu yıl yurtdışından bazı ülkelerden genç misafirleri de vardı hatta ilçenin. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Ukrayna, Makedonya ve Gaziantep Oğuzeli’nden gelen misafir çocuklardan bahsediyoruz. Ülkede yaşamakta olduğumuz bütün uygun olmayan koşullara rağmen 23 Nisan’ın önemini böylesine vurguladığı için teşekkür borçluyuz Başkan Tunç Soyer’e şüphesiz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Seferihisar Belediyesi ve Teos Marina işbirliğiyle düzenlenenve 5 gün sürmesi beklenen etkinlik (Teos Çocuk Şenliği), 19 Nisan Çarşamba günü düzenlenen kortej yürüyüşüyle başladı. Korteje Seferihisar Belediye Bandosu eşliğinde Seferihisar Çocuk Belediyesi’ndeki çocuklarla birlikte 5.Seferihisar Halk Dansları Festivali için Ukrayna, Makedonya ve Gaziantep Oğuzeli’nden gelen misafir çocuklar da katıldı. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte çocuklar konfetiler eşliğinde yürüyüşünü gerçekleştirdi. Yürüyüşte Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Teos Marina Müdürü Faruk Günlü de yer aldı. Yürüyüşün sonlandığı Cumhuriyet Meydanı’nda tüm çocuk grupları dans gösterilerini gerçekleştirdi. Sırasıyla Seferihisar Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Mehmet Ergon Anaokulu Dans Gösterisi, Ukrayna Halk Dansları Ekibi, Makedonya Halk Dansları Ekibi ve Gaziantep Oğuzeli Halk Dansları ekipleri gösterilerini sergiledi.

YÖRESEL YEMEKLER YARIŞMASINA 45 YEMEK VE TATLI KATILDI

Yarışmaya ilçede yaşayan 45 kadın yaptığı zeytinyağlı, hamur işi ve tatlı çeşitleriyle katıldı. Yöresel lezzetler, İzmir Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, organizasyonun diğer paydaşlarının birer temsilcileri ve Seferihisar Çocuk Belediyesi’nden 3 çocuk jürinin katılımıyla değerlendirildi.

BİRİNCİYE 1000 TL İKİNCİYE 500 TL ÜÇÜNCÜYE 250 TL ÖDÜL VERİLDİ

Yemekleri tek tek tadan jürinin değerlendirmesinin ardından zeytinyağlılar kategorisinde “Enginar Göbeğine Mevsim Türlüsü” yemeğiyle Serpil İdgu, hamur işleri kategorisinde “Çekme Makarna” yemeğiyle Sencan Çakır, tatlılar kategorisinde “Tahinli Baklava” tatlısıyla Halide Tek birinci oldu. Yarışmanın birincileri 1000 TL, ikinciler 500 TL, üçüncüler ise 250’şer TL almaya hak kazandı. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir İl Kültür Turizm Müdür Vekili Murat Karaçanta, DEU Seferihisar Fevziye Hepkon Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Hamdi Emeç ve İzmir Aşçılar Derneği Başkanı Şamil Akşit tarafından verildi.

23 NİSAN PAZAR GÜNÜ ÖMÜR GEDİK KONSERİ

23 Nisan Pazar günü resmi bayram törenine katılacak çocuklar, programda halk dansları gösterilerini sunacak. Program Teos Marina’da atölye çalışmalarının ardından Saat 19.00’da Çocukların Gala Gecesi programı ve Ömür Gedik’in konseriyle tamamlanacak.

SEFERİHİSAR 23 NİSAN KUTLAMALARI

Seferihisar'da 2017 223 Nisan kutlamaları coşkulu bir şekilde yapıldı.

KAYNAK: BELEDİYE WEB SAYFASI (RESİMLER VE HABER)

Like it? Share it!