Sakin şehir Seferihisar’da çocuklarımız için bir “MASALEVİ” var
SEFERIHISAR-MASALEVI
Sakin şehir belediyesi çocuklar için de projeler üretiyor… Öyle ki bunlardan bazıları ülkede bir ilk niteliğini  de taşıyor… Örneğin belediyenin Haziran ayı içinde Sunay Akın’ın da katılımıyla hizmete soktuğu MASALEVİ… İstanbul Oyuncak Müzesi ve Seferihisar Masalevi kardeş kurumlar olarak ortak çalışmalar yapacaklar.
Projeye göre masal ekseninde geliştirilecek bir eğitim söz konusu.

Geleceğin daha aydınlık olması için çocuklarımızın dünyasında daha çok eğilmemiz gerektiği aşikar… Bununla beraber özellikle ebeveynlerin çocuklarıyla “kaliteli” vakit geçirdikleri söylenemez. Yani onlarla geçirdikleri zamanın aslında onlara neler katabildiği.. Diğer bir deyişle çocuğu 12 saat yanınızda oturtursunuz ama ona hiçbir katkı sağlamazsınız. Halbuki 1 saatlik bir beraberlikte bile çocuğun önemli kazanımlar elde etmesine yardımcı olabilir bir ebeveyn. Tabii bunun için öncelikle kendisinin bilinçli ve bilgili olması gerekir – Türkiye’deki durum ise maalesef hepimizin malumudur.

Cemal Süreya’nın bir sözünü hatırlarsak eğer kendisi şöyle bir ifade kullanmış vaktiyle; “Masal dinlememiş çocuklar büyüyünce bir kedinin resmini bile cetvelle çizerler”… Tabi bu deyiş çok doğru ve de anlamlı.

Umuyoruz ki bu yeni teşebbüs Türkiye’de görmeye alıştığımızın aksine atıl haale gelmez kısa sürede ve çocuklarımızın dünyasına daha şimdiden büyük katkılar yaparak ileride onların kendilerine, ailelerine, insanlık ve ülkelerine faydalı, yararlı insanlar olma yolunu açar.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code