Sakin şehir Seferihisar’dan “Yunan Samos Adası Açılımı” ve karşılıklı feribot seferleri
SEFERIHISAR-SAMOS-1
Hep diyoruz ya; Seferihisar epeyi bir süredir “ilklerin” şehri olmaya devam ediyor..  Bu ilçe malumunuzdur ki Türkiye’nin ilk sakin şehri ve daha bunun gibi bir sürü öncü ve örnek atılımları var..

SAMOS-4

SAMOS – BÜYÜK RESİM İÇİN TIKLA

Seferihisar şimdi de “Yunanlı dostlarımızla” bir açılım başlattı… Evet Seferihisar ve hemen karşısındaki Samos adası arasında karşılıklı seferler başladı.. Gaye hem her iki yerleşim yerinin karşılıklı olarak turizmine ve dolayısıyla ekonomisine katkıda bulunmak ve hem de bu sayede iki halk arasındaki zaten var olan kültürel bağları ve dostluğu pekiştirmek..

Bu konuda Seferihisar’ın gerçekten de ileri vizyona sahip belediye başkanı TUNÇ SOYER bakın neler diyor;

“Karşılıklı olarak ilk seferlerimizi yapmaya niyetlendiğimiz zaman, ‘Denizler ayırmaz birleştirir’ diyerek, Samos Adası’nı ziyaret ettik. Yaklaşık yedi yıl önce tohumlarını attığımız dostluklar bugünlere büyüyerek geldi. Karlovassi Limanı’nın açılmasıyla birlikte de başlayan seferlerimizle Yunan dostlarımızla daha sık görüşür olduk.

Şimdi onlar 400 kişilik bir grupla 13 Temmuz Çarşamba günü Seferihisar’a gelecekler. Teos Marina’da karşılayacağız. O güne özel Sığacık Kaleiçi Pazarımız açık olacak. Sığacık’ta yaklaşık iki saatlik bir programın ardından Seferihisar merkeze geçeceğiz. Orada ise Yunan dostlarımızla gelen müzik grubunun bir konseri olacak. Yunan müzikleriyle birlikte eğleneceğiz. Bizim belediyemizin ekipleri de sahneye çıkacak. SAMOS-5Onların yanlarında getirdikleri yiyecek-içecekler bizimkilerle birleşecek. İsteyen misafirlerimiz Akarca’da Mavi Bayraklı Plajımızda deniz keyfi yapacak.

Bu güzel güne tanıklık etmek, Yunan dostlarımızı bizimle birlikte ağırlamak ve o günün keyfini paylaşmak isteyen herkesi Çarşamba günkü programımıza davet ediyorum.”

Evet, yukarıda da belirttiğimiz üzere Seferihisar öncü atılımlarına ve örnek etkinliklerine tam gaz devam ediyor. Belediyenin etkinliklerini kendi sayfasından da takip edebilirsiniz.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code