Sakin şehirde etkinliklere devam: Seferihisar Cittaslow Plaj futbolunda şampiyon oldu
PLAJ-FUTBOLU
Sakin şehirde diğerlerinin yanında spor etkinlikleri de devam ediyor. Son olarak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından düzenlenen TFF Plaj Futbol Ligi Seferihisar etabı gerçekleşti burada ve turnuvayı önceki yıllarda Türkiye şampiyonlukları sahibi Seferihisar Cittaslow Plaj Futbol Takımı kazandı. Böylece takımımız Ekim ayında Alanya’da düzenlenecek Türkiye şampiyonasında Seferihisar’ı temsil etme hakkını kazanmış oldu.

Turnuvanın Seferihisar etabı 30-31 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlendi ve final maçı Seferihisar Cittaslow ve Seferihisar Altyapı takımları arasında oynandı. Daha önceki turnuvalardan büyük deneyim sahibi olan Seferihisar Citta Slow takımı bu karşılaşmayı 11-2 kazanarak etabın şampiyonu oldu.

Maçtan sonra bir beyanat veren Seferihisar Belediyesi Futbol Koordinatörü Mert Destek, ekim ayında Alanya’ya şampiyon olmak için gideceklerini ve Seferihisar’a tekrar Türkiye şampiyonluğu yaşatmak istediklerini belirtti ve turnuva boyunca kendilerini destekleyen Seferihisarlılara çok teşekkür etti.

Turnuvaya katılan takımlar şöyle oldu: Seferihisar Cittaslow şampiyon, Seferihisar Altyapı ikinci, Tepecik Plaj Futbol Takımı üçüncü ve İztur Plaj Futbol Takımı dördüncü.

Biz de Seferihisar CITTA SLOW takımını başarısından dolayı tebrik eder, Alanya’daki finaller sonucunda kendilerinden şampiyonluk beklediğimizi belirtiriz bu vesile ile..

Bu arada değerli Başkan Tunç Soyer ve ekibine bu tip faaliyetlerle ilgili olarak katkılarından dolayı teşekkürü de bir borç biliriz, yöre sakinleri olarak.

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code