Seçim öncesi esnaf ne diyor?
Seçime az bir süre kala, Seferihisar’da halkın nabzını tutmaya çalıştık. Esnaf ne diyor? Halk ne diyor?

Genel olarak şu anki Belediye Başkanı Tunç Soyer’den Seferihşsar halkı memnun görünüyor. Ama esnafa yöneldiğimizde durum pek iç açıcı görünmüyor doğrusu.

En büyük şikayet Belediye Balkanı Soyer’in esnafı dinlememesi, ziyaret etmemesi. Buna mukabil, AKP’den aday olan eski ANAPlı

AKARCA-SAHIL

Hamit Nişancı’ ya daha sempati ile bakıyorlar. Nişancı’nın halktan biri gibi olduğunu, esnafı sık sık ziyaret ettiğini, ama SOyer’in bu tür ziyaretlerde bulunmadığından yakınıyorlar.

Bunu dileriz Sayın Başkan dikkate alır!!

Diğer bir şikayet konusu da, -daha çok Akarca ve çevresinde oturanlardan geliyor- Sığacık’a verilen önemin Akarca’ya verilmemesi. Akarca’daki eksikliklerin giderilmemesi. Bunu da Akarca’da kış aylarında nüfusun az olmasına bağlıyor bir kısmı. Başkan Tunç Soyer dikkate alır ve halkın içine dalar.

Akarca’daki en büyük sorunlardan biri ulaşım. Kış aylarında 2 saatte gelen dolmuşlar, burada yaşayan insanlar için büyük bir sorun. Sığacık’a sıklıkla giden dolmuşlar neden AKarca’ya nadiren geliyor. Özellikle Akarca’Nın seçkin evler, Zümrütevler, GüneşliKent vs. tarafına?

Dileğimiz Sayın Soner bu konuya da el atar da, insanlar mağdur olmaktan kurtulur.

Şimdilik bu kadar.

B.A.H

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code