Akarca Gemisu Plajında yanmayan ışıklar ve belediyenin hizmet kalitesi

by Editor | Cumartesi, Eyl 1, 2018 | 93 viewsŞüphesiz ki dünyada en kolay şeylerden biri “tenkit etmektir”… İnsanoğlu genel olarak bu eylemden çok keyif alır üstelik ve hatta bu biraz da kendi egosunun da okşanmasından ileri gelir, sanırım. Zira, “Bak gördün mü, burada bir eksiklik yanlış var ve ben bunu gördüm” ve hatta “ben olsaydım bunu yapmazdım, daha iyi yapardım” psikolojisi bile vardır çoğunlukla, birçok tenkitin arkasında.

Biz buna İngilizce’de “I am better than you are” ruh hali diyoruz, yani “Ben senden daha iyiyim”. İnanın farkında olmasanız da yaşamımız boyunca çok kereler bu sendromun esiri oluyoruz. Birçok noktada da hatta burun üstü çakılmamıza neden bile olabiliyor bu psikoloji – ki daha derine girmiyorum.

Ama bazen de ve özellikle ülkemiz gibi gelişimini tamamlamaya çalışan coğrafyalarda tenkiti “HAK EDEN” o kadar çok olay cereyan eder ki insan sabır taşı olsa çatlar. İşte bu durumlarda bile yine de çok yönlü düşünmekte fayda görüyoruz… Hani biraz empati de katarak (laf aramızda böylesi ruh sağlığımız için bile daha iyi değil mi?)

Biz de geçenlerde yaşadığımız bölge olan Seferihisar AKARCA’da GEMİSU PLAJI noktasında tenkit edecek bir şeyler bulduk ve gerekli makamı uyardık. Plajın ışıkları yanmadığı için, deniz kenarına gelen insanlar “kapkaranlık” bir ortamda kaldıklarından güzel yaz gecelerinin tadını çıkaramıyor durumdaydılar. Üstelik de hemen plajın karşısındaki Florya evlerinde yaşayan insanlar da bu durumdan çok şikayetçiydiler zira o kapkaranlık ortamda “uygun olmayan” manzaralar yaşandığını belirtiyorlardı.

Neyse gece vakti SEFERİHİSAR BELEDİYESİ’nin SOSYAL MEDYA hesabına (fb) durumu bildirdik. Sağ olsun (beklentimizin aksine) görevli arkadaş hemen döndü bize ve meseleyi anlattık. İlgileneceğini söyledi ve ertesi gün meselenin halledildiği müjdesini iletti. Fakat bir de baktık ki, değişen hiçbir şey yok.

Tekrar kendisine döndük ve bunun için başkana filan mesaj atarak onu meşgul etmek istemediğimizi özellikle belirttik (az da kızmadık değil hani bu arada yazışırken). Yine sağ olsun görevli arkadaş titizlikle ilgileneceğini söyledi ve de dediğini yaparak aydınlatma sisteminin doğru dürüst görev yapmasını sağlamış oldu.

Biz de bunun için öncelikle sosyal medya (FB) üzerinde böyle bir hesap açıp başına görevinin bilincinde olan bir yetkili koyan yöneticilere, o görevi büyük ciddiyet ve kibarlıkla ifa eden elemana ve arıza mahalline 2 defa gidip sistemin gerektiği gibi çalışmasını sağlayan teknik personele yürekten teşekkür etmeyi bir borç biliyoruz.

Her zaman tenkit edecek değiliz ya, güzel şeylerin de hakkını vermek lazım hiç şüphesiz.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code