Seferihisar Akarca plajı 29 Haziran – 2 Temmuz arası Rüzgar Sörfü yarışlarına sahne oluyor
Sakin şehir Seferihisar çok önemli bir spor etkinliğine daha sahne oluyor;  Seferihisar, Dikili, Urla ve Çeşme’de gerçekleştirilecek 4 ayaktan oluşan Rüzgâr Sörfü Slalom Türkiye Ligi’nde heyecan 29 Haziran Perşembe günü başlıyor. Türkiye Yelken Federasyonu ile İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi koordinesinde düzenlenen Rüzgâr Sörfü Slalom Türkiye Ligi’nde ilk ayak yarışları 29 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında Seferihisar Sığacık Akarca Plajı’nda yer alan Seferihisar Citta Slow Spor Kulübü’nde; Seferihisar Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

Kabul etmek gerekir ki bu tip önemli etkinlikler ilçemizin bilinirliğini daha da arttırıyor. Bu bir taraftan iyi çünkü ilçe değer kazanıyor, insanların hali vakti daha da düzeliyor. Fakat diğer taraftan da oldukça olumsuz zira ilçe aşırı derecede kalabalıklaşıyor ve “sakin şehir” ünvanından (bizce) gittikçe uzaklaşıyor. Fakat her halükarda Belediye Başkanı’nın aktif çalışmasına da alkış tutmak lazım böyle etkinliklerin burada yapılmasına katkı sağladığı için…

Söz konusu etkinlikle ilgili olarak konuşan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Ege kıyılarında görsel şölenin yaşanacağını belirtirken “Rüzgâr Sörfü Slalom Türkiye Ligi’nde alınacak sonuçların ardından ilk kez Slalom sınıfında Milli Takım oluşturulacak. Görsel şölenin yanında seçme kriteri de olacak olan yarışlar büyük heyecana ve çekişmeye sahne olacak” dedi.

Rüzgâr Sörfü Slalom Türkiye Ligi sayesinde Ege kıyılarının yaz boyunca rüzgâr sörfü şenliğine sahne olacağını söyleyen İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk “Cennet Egemizin neredeyse her kıyısı rüzgâr sörfü için biçilmiş kaftan. Yarışlar sayesinde bölgemizi tanıtmak için yeni fırsatlar yakalanacak. Ege kıyılarında başlayan bu yarışları her yıl büyüterek, önümüzdeki yıllarda ülkemizin tüm sahil şeridine yaymayı planlıyoruz. Rüzgâr Sörfü Ligi’nde yarışacak sörfçülerimize başarılar dilerken, sörf tutkunlarını ve halkımızı çok keyifli geçeceğine inandığımız yarışları izlemeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ise ” Rüzgâr Sörfü Slalom Türkiye Ligi’nin ilk etabına ev sahipliği yapacak olmaktan son derece mutluyuz. Seferihisar, 49 km uzunluğunda sahili, denizi ve rüzgarıyla Türkiye’nin önemli sörf merkezlerinden biri olabilecek özelliklere sahip. Hatta bu özellikleriyle Seferihisar’ın, dünyanın en çok tercih edilen sörf merkezlerinden biri olacağına inanıyorum. Organizasyonun başlamasını heyecanla bekliyoruz. Türkiye Yelken Federasyonu ve Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’ne bizi ev sahibi seçtikleri için çok teşekkür ediyoruz. Olanca gücümüzle bu organizasyonu adına yakışır şekilde gerçekleşmesi için çalışacağız. Deniz, sörf ve rüzgar tutkunlarını Seferihisar’da bu keyifli şampiyonaya bekliyoruz” dedi.

Like it? Share it!