Seferihisar Akarca’da hafta sonu tatili – Nerede Kalmalı?
Seferihisar Akarca'da hafta sonu tatili - Nerede Kalmalı?

Sizler de SEFERİHİSAR ilçesinin şöhretinin süratle yayıldığını duymuşsunuzdur mutlaka, ülkemizde.. yönetimin tanıtım konusundaki yoğun çalışması neticesinde Türkiye’nin ilk sakin şehri gittikçe daha fazla ilgi görmekte halkımızın önemli bir kesiminden.. (RESİM: BİR OTEL’DEN AKARCA MANZARASI- BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN)

Akarca Seferihisar plaj ve yol

Pekiyi, yazın Seferihisar’a geldiniz.. Daha ticari bir kişilik kazanmaya çoktan başlamış olan Sığacık’ta ve Sığacık Kaleiçindeki pansiyon veya motellerde kalabilirsiniz, büyük ihtimalle, her ne kadar Akarca mahallesinde de az sayıda alternatif varsa da…

Deniz olayına gelince, sanmayınız ki SIĞACIK deniz kenarında diye oradan denize girebilirsiniz… 3-5 km ötedeki AKKUM isimli plaja gitmeniz lazım. Burası yazın biraz fazlaca dolu oluyor şüphesiz ve de özellikle hafta sonları..

Ama siz siz olun – “sakin olun” – gelin sakin şehir Seferihisar’a 5 km mesafedeki AKARCA‘ya, yani gerçek tatil ve dinlenme bölgesine. Zira burada Sığacık’ta olduğu gibi bir sürü işletmeler yok ve yazın “insan kaynamıyor” Sığacık gibi…

Seferihisar Akarca'da hafta sonu tatili - Nerede Kalmalı?

Şimdi “MAVİ BAYRAKLI PLAJLAR BELDESİ” Akarca’dasınız ve burada denizden faydalanmayı düşünüyorsunuz. Nerede kalacaksınız pekiyi? İşte bu konuda fazlaca alternatifi yok Akarca’nın… Bir iki motel ve bir iki tatil köyü var tabii ama çoğu insanlar kendi yazlık evlerine geldiği için belki de Sığacık’ta kalıp buraya günü birlik gelmek daha kolay bir alternatif olabilir – Sığacık Akarca 5 km filan, zaten Sığacık Akkum’da yaklaşık benzer mesafe…

AKARCA’DA KONAKLAMA OLANAKLARI

Genel olarak baktığımızda Akarca’da çok da fazla alternatif olduğunu söylemek zor. Bununla beraber aşağıda adresleri belirtilen tesislerde rezervasyon yapmayı deneyebilirsiniz.

Teos Ormancı Tatil Köyü
Tahsin Ar Tesisleri Apart Hotel
Bells Hotel Akarca
Teras Butik Otel

Bu tesislerde duş, klima, tuvalet ve 24 saat sıcak su gibi öncelikli hizmetler mevcut oluyor genellikle. İnternet kullanmak isteyenler için çoğunlukla WIFI hizmeti de olabiliyor. Bu tesisler ya deniz kenarında oluyor (çoğunlukla) ya da 40-50 metre mesafede oluyor denize.

Bu arada BEACH olayına hiç girmiyoruz zira Allah’ın verdiği güzel plajlar kilometrelerce uzanırken sırf “beach” olsun diye bir şezlongla bir meşrubata dünyanın parasını vermek herkesin bütçesine uyar mı bilmiyoruz. Akarca’da  motel ve küçük otel veya tatil köyü (basit şekliyle) tarzında bazı yerler bulabilirsiniz. Bazı tesislerin deniz kenarında ve önlerinde de mavi bayraklı plajlar var.. Tertemiz billur gibi deniz.. Tesisleri genellikle aileler işletiyor, yani büyük çaplı bir yer düşünmeyin.. Tesisler (bilhassa daha yeni olaanlar) gayet rahat ve ferah döşenmiş.. ve temiz.. Fiyatları da kışın daha da ekonomik.. (normal olarak sezon dışı olduğu için tabii ki)

Hafta sonu bir kaçamak yapmak nasıl olurdu buraya bir düşünmeye değmez mi? İstanbul’dan uçakla İzmir.. Havalimanından Seferihisar taksi 100 TL (buradan gelip sizi İzmir’den alıyor).. 45 dakika sürüyor…

Dolayısıyla uçak parası artı taksi ücreti ile yani toplam yaklaşık 250 TL ye motele varıyorsunuz, örneğin iki kişi için.. Geçerli konaklama fiyatlarını tesislerin web sitelerinden bulabilirsiniz veya telefonla sorabilirsiniz..

Bir düşünün hele, bizden önermesi… (22.09.2013) – GÜNCELLEME: 16.10.2017

GÜNCELLEME: 10.06.2019

Like it? Share it!