Seferihisar Belediye Başkanı’na Açık Mektup

by Bilgi Akkuş Hunca | Cumartesi, Nis 27, 2013 | 82 views 

Seferihisar..  Sakin Şehir Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’e açık mektuptur.

Defalarca sitemizden ve paylaşım sitelerinden Seferihisar’ın güzel beldesi Akarca ile ilgili istek ve talepleri ilettik. Sayın Başkan, Seferihisar ve Sığacık dışında Akarca’yı da hatırlamasını istiyor bu mektubu talep edenler.

İsteğimiz öyle olmayacak bir şey değil. Akarca yollarının, yol kenarlarının düzeltilmesi. Çevre kirliliğinin yok edilmesi, çevreye saygı göstermeyen site yönetimlerinin incelenmesi.

Akarca’da Seçkin Evler sitesi var. Düzgün bir site. Düzgün ama çevresine saygı göstermeyen. Çöp konteynırlarını sitede koku yapıyor ve Belediye temizlik arabasının içeriye girmesinin alt yapıları yüzünden zararlı olduğunu düşünerek (!?) site dışına çöp yeri yaptılar. İzin alındı mı bilinmiyor. Keza sitelerinde çöp konteynarlarını koymak için büyük bir alanları var. Dışarıya konan bu konteynırlar sıcaklar artınca koku yapacak. Sadece koku da değil, karşı evlerde oturan insanları görüntüsü ile rahatsız edecek. Bununla da kalmıyor tabi ki.. Sabahtan akşama kadar siştenin çöp arabaları sürekli dışarıdaki konteynırlara çöp boşaltarak, gürültüye neden oluyor. Kontenırlar yetmediği için çöp ve otlar dışarıya açık alana dökülüyor.

Bu şikayet mektubunun Sayın Tunç Soyer tarafından dikkate alınmasını arz ederiz.

İMZA: Akarca sakinlerinden bir kitle

akarca-cop-2

 

 

akarca-cop-1

Like it? Share it!

2 Comments so far. Feel free to join this conversation.

  1. ÇEVRECİ 24 Haziran 2013 at 22:54 - Reply

    İnsanlar ne yazık ki kendini düşünürken başkalarının bundan rahatsız olup, olmayacağınıdüşünmüyor. Çevre bilincinden, çöevre temizliğinden yoksun insanlar olunca da böyle oluyor.Eminim Sayın Başkan olaya el koyacaktır

  2. Esma 27 Haziran 2013 at 15:51 - Reply

    Bir CHP’li kişinin (site yönetiminden bahsediyorum)Bu şkilde pervasız ve vurdumduymazlık yapması ne ayıp. Belediyede adamları olan bu şahıs dilekçenin verilmesinden 1 gün sonra dilekçeden haberdar oluytor bu nasıl iş? Zabıtada görüşülenler nasıl oluyorda bu şahsa anında iletiliyor. Yanıt verin. Sayın Belediye başkanımız lütfen çevre için bu duruma el koyun. Bu görüntü kirliliğine son verin. İsteğimiz bu

Leave A Response

*

code