Seferihisar Belediyesi bisiklet sporunu teşvik ediyor
SEFER-BISIKLETBisiklet çoğumuzun çocukluğunda büyük sevgiyle sahip olduğu nesnelerden biridir…  Onu oyuncak gibi sahiplenmişizdir hep hatta.. Ama genellikle de büyüyünce bu eşsiz spor aracını unutup gitmişizdir..

Gelin görün ki, medeni dünyada ise böyle olmamakta.. Örneğin bir Hollanda dendiğinde yediden yetmişe kadar işe giderken bisiklet kullanabilen insanlar ülkesi aklımıza gelebiliyor.. veya hafta sonu veya akşam üzeri bisiklet sporunu yapmaktan vazgeçmeyen dolayısıyla sağlına ciddi anlamda olumlu katkılar sağlayan medeni insanlar ülkesi..

Bizde ise, bir kere büyümeye görelim hele.. Bisikleti filan unutur doğrudan lüks arabalar peşinde koşar, 4X4 lerin içinde yaşama hayalleri kurarız.. Hatta böylece sosyal sınıf atlar, rüştümüzü ispat edip adam bile oluruz…

11401450_911498302244851_3189080568925906297_nŞaka bir yana (ki maalesef bir kısmı çoğumuz için doğrudur) gönül ister ki halkımız bu konuda uyansın, bisiklet kültürü gelişsin ve çok daha yoğun şekilde ve ama her yaşta bisiklet denen müthiş icattan yararlanan bir millet olabilelim..

Tabii ki bunlar sosyal kuruluşlar/teşebbüsler kadar devlet ve özellikle de yerel kuruluşlar eliyle de yürütülecek ciddi kampanyalarla başarılabilecek hedefler.. Örneğin, Seferihisar Belediyesi de böyle bir hizmette bulunmaya başladı son zamanlarda.. Bu tip teşebbüsleri yürekten alkışlamak durumundayız.. Çünkü ülkede o kadar çok musibet ve kötülük var ki, böyle nadir ki güzel şeyler övgüyü hak ediyor…

Evet, Karşıyaka Belediyesinin hediye ettiği 30 adet bisiklet ile Seferihisar ve Sığacık’taki 2 bisiklet istasyonunun açılışı yapılınca Seferihisar Belediyesi de kendiniböyle güzel bir hizmetin içinde buluverdi bir anda..

Bu kapsamda Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’a teşekkür eden Tunç Soyer ayrıca  “Bisiklet sevdalılarını Cumartesi günü Ödüllü Yavaş Bisiklet Yarışması ile renklenecek açılışa davet etti.. “Seferihisar’dan Sığacık’a birlikte pedal çevirmek” için ..

Bu güzel hizmet için teşekkür ediyor, yenilerinin de geleceğine inancımızı sürdürüyoruz…

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code