Seferihisar Belediyesi tüketiciye ucuz gıda için Halk Market açılışını gerçekleştirdi

by Editor | Cuma, Ağu 23, 2019 | 133 viewsSeferihisar Belediyesi – Halk Market – Halka Hizmet – Ucuz Fiyatlar – Ekonomik Ürünler

Seferihisar Belediyesi tüketiciye ucuz gıda için Halk Market açılışını gerçekleştirdi

Seferihisar Belediyesi yararlı bir yaparak halka perakende gıda satışı yapmak üzere HALK MARKET açtı. Bu ilçenin sakinleri olarak alkışlıyoruz. Fakat aşağıdaki hususları da not ediyoruz.

1) Umut ederiz ki bu proje başarılı ve dolayısıyla sürekli daha doğrusu kalıcı olur.
2) Yine inşallah ucuz satıyoruz diye tapon ve ikinci sınıf mallar doldurmaz reyonları.
3) ve de tüketici aradığı ürünlerin çoğunu burada bulabilir.

Şayet bu hususlar da yerine gelirse bu takdirde evet belediyemiz gerçekten de halk yararına güzel bir projeyi geçici olarak değil kalıcı olmak üzere başarmış olur ve hepimizden daha da çok alkış almayı hak eder.

Projeye göre “Seferihisar Belediyesi örnek bir projeye imza atarak vatandaşların daha ucuz ve güvenilir gıdaya ulaşmasını sağlayacak”. Marketin açılış törenini bizzat Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin yaptığı konuşmada “Yıllarca çevremizde farklı isimlerde açılan marketleri inceleyerek kendi markamızı yaratmayı ve ilçemizde kazanılan paranın ilçemizde kalmasını istedik. Bununla ilgili Seferi Bakkal ve kasabımız mevcut ancak bunu geliştirerek içinde ihtiyacımız olabilecek A’dan Z’ye her şey olan Halk Market’i faaliyete geçiriyoruz. Yerel üretime sürdürülebilirlik kazandıran Halk Market’e Seferihisar’da yaşayan tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Halk Market projesi ile yeni bir döneme başlayan Seferihisar Belediyesi’nde ilçede yaşayan vatandaşların yararlanacağı ve ayrıca sosyal yardım kapsamında ihtiyaç sahiplerinin kullandığı Halk Kart’ın kullanılacağı Seferihisar’ın en ucuz marketi açıldı. Böylece Seferihisar’ın Parası Seferihisar’da kalacak.

Edinilen bilgiye göre Seferihisar’da yerli üreticiden alınacak sebze, meyve ve süt ürünleri ile fark yaratacak olan Halk Market’te İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Ekmek fabrikasından alınan ekmekler 0,75 Kuruş’a satılacak.

 

 

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code