Seferihisar Belediyesi’nden halka ücretsiz internet hizmeti
GOOGLE-MOBILBirçok medeni Avrupa (Batı) ülkesinde geçerli olan bir uygulama (İngilizce kaynak) artık Türkiye’de de başlıyor yavaş yavaş; Resmi ve yerel kurumlar tarafından ücretsiz internet hizmeti.

İşte birçok konuda öncü belediyecilik anlayışının temsilcisi Seferihisar Belediyesi burada da ilkler arasına girmeyi başardı ve bu hizmeti sakinlerine sunmaya başladı.

Seferihisar Belediyesi internet bağlantısını ücretsiz olarak halka açtı. Seferihisar Belediyesi tarafından hayata geçirilen “halka ücretsiz internet hizmeti” uygulaması, Seferihisar merkez ve Sığacık merkezde kullanılmaya başlandı. Uygulama kısa bir süre sonra Ürkmez’de de kullanılabilir hale gelecek.

Ücretsiz olarak Seferihisar Belediyesi ağına bağlanmak isteyen kullanıcılar, ekrana gelen yönlendirme butonları sayesinde kullanıcı bilgilerini sms yoluyla alabilecek. 10 gün boyunca kullanacakları internet, verilen süre sonunda yeni bir kullanıcı adı ve şifreyle tekrar yenilenecek.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, günümüz teknolojilerinin yaygınlaşmasına bağlı olarak internete duyulan ihtiyacın artması nedeniyle uygulamaya karar verdiklerini açıkladı. Başkan Soyer, artık digital bir dünyada yaşıyoruz. Çağımız internet çağı. Tüm vatandaşlarımızın internete kolay ulaşım sağlayabilmelerini istiyoruz. Halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Biz de belediyeyi bu faydalı uygulamasından dolayı tebrik ediyor bu çalışmalarının devam etmesini diliyoruz.

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code