Belediye’den Öğrencilere Mandalina Suyu

Mandalinası ile ünlü Sakin Şehir Seferihisar , her öğrenciye mandalina suyu dağıtmaya başladı. Mandalina sezonu boyunca devam edecek uygulamada 6 Bin öğrenciye her gün 250 Ml’lik şişelerde C Vitamini deposu Mandalina Suyu dağıtılacak.

Geleceğin Türkiye’si sloganıyla yola çıkan Seferihisar Belediyesi, yüksek yaşam kalitesi hedefi doğrultusunda yürüttüğü mandalina markalaşma çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Önce üretici birliği kuran, ardından mandalina işleme tesisi satın alan Seferihisar Belediyesi, şimdi de ilçede eğitim gören tüm öğrencilere Mandalina Suyu dağıtmaya başladı.

S.S. Ulamış Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde kurulan Mandalina Sıkım Ünitesi’nde başlayan üretim çalışmaları uzman bir ekip eşliğinde gerçekleştiriliyor. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gıda Mühendisi Demet Akçan denetiminde Mandalina sularının hazırlandığını belirtirken, üretimin hijyenik bir ortamda yapıldığının altını çizdi. Başkan Soyer; “ Bu işlemle üç olumlu sonuç birden elde etmiş oluyoruz. Bir, üretici birliğimizin yurtiçi veya yurtdışında satılamayacak ürünlerini değerlendirme olanağı yaratmış oluyoruz. İki, Ulamış Kalkınma Kooperatifimizin mandalinanın bu yan ürününü ortaya çıkararak yeni bir gelir kapısı açmış oluyoruz. Üç,    çocuklarımız vitamin deposu mandalinayla buluşmuş oluyor. Rekoltenin yüzde 20’si Seferihisar’da üretiliyor. Türkiye’de ilk kez bir üretici birliği kurduk, üretim işletmesi yapma yetkisi aldık. Ardından da mandalina işleme tesisi satın aldık. Artık Seferihisarlı üretici aracısız malını pazarlamakta, fiyatını kendi belirlemekte. “dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code