Seferihisar Belediyesi’nden önemli bir sosyal çalışma: “Misafiriniz var”
Seferihisar Belediyesi'nden önemli bir sosyal çalışma: "Misafiriniz var"

Seferihisar Belediyesi “Misafiriniz Var” ekibi – SakinSehirSeferihisar.com

SEFERİHİSAR ilçesindeki belediye çalışmalarıyla ilgili birçok hususu ara sıra tenkit etsek de, “Sezar’ın hakkını Sezar’a ver” (veya yiğidi öldür hakkını yeme – nasıl bir deyişse) misali Değerli BAŞKAN TUNÇ SOYER önderliğinde (yağ değil, zaman zaman en sivri şekilde tenkit ederiz) çok güzel çalışmalara da imza atıyor yönetim.

İşte bunlardan biri de “Misafiriniz Var” etkinliği/çalışması. Ülkenin kardeşlik ve yardımlaşmaya ihtiyacı olduğu bugünlerde bir belediye “Bana ne kardeşim ben rutin görevlerimi yapar gözlerimi kaparım. Benim böyle bir görevim yok ki zaten” demiyor ve vatandaşa onun rahat ve refahı için “el uzatıyor”. Bu hizmet layıkıyla yerine getirilirse eğer gerçekten de teşekkürler ve KOCAMAN bir bravo.

Sağolasınız Başkan

(İşin bir de kötü tarafı var, o da şu ki bizi böyle özel hizmetlere bir kere alıştırdınız mı bundan sonra hep devamını bekleyeceğiz Seferihisar yaşayanları olarak. Yine unutmadan, bu çalışmaya katılan TÜM GÖNÜLLÜLERE (ve resimde arka sırada duran Mustafa Kardeşimize de) çok teşekkürler ve sevgiler)

İlgili haber şöyle

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ’NDEN “MİSAFİRİNİZ VAR” ÇALIŞMASI

Seferihisar Belediyesi çalışanları ve gönüllülerden oluşan Sosyal Doku Ekibi, ilçedeki tüm evleri kapı kapı dolaşarak vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini tespit edecek.

İlçenin tüm mahalle ve sokaklarında gerçekleştirilecek çalışmayla, vatandaşların istekleri, eleştirileri ve görüşleri analiz edilecek. Toplanacak bilgilerle, Belediye’nin doğru ve yerinde hizmet etmesi sağlanacak. Vatandaşların, Belediye’nin yaptığı çalışmaları ve hizmetleri değerlendirmeleri ve bu çerçevede yapacakları öneriler şikayet ve eleştiriler bir rapor haline getirilecek. Böylelikle, ihtiyaç sahibi kişilerin sosyo-ekonomik verilerine erişilecek, hangi mahalleye, hangi sokağa hangi hizmetlerin öncelikli olarak ulaştırılması gerektiği tespit edilecek.

Öğrencilerin, gönüllülerin ve belediye personellerinin de içinde bulunduğu yaklaşık 20 kişiden oluşan Sosyal Doku Çalışma Ekibi Seferihisarlılara misafir olmaya başladı. Sosyal doku ekibi kapınızı çaldığı zaman, kendilerini tanıtacak kartlarla önce sizi bilgilendirecek, ardından sizleri dinleyecek.

Başladıkları çalışmayla ilgili açıklamalar yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer amaçlarının Seferihisar’da yaşayanların yaşam kalitesini arttırmak ve daha iyi hizmet verebilmek olduğunu söyledi. Başkan Soyer, “ Bu çalışmanın en önemli yanı, çalışma ekibinin çoğunun Seferihisar Gönüllülerinden oluşması. Tüm halkımızdan, kapılarını çalan ekibi tanıdıktan sonra soracakları soruları samimiyetle cevaplamalarını ve çalışmalarla ilgili düşüncelerini paylaşmalarını rica ediyorum. Bu çalışmaya katılmayı arzu eden yeni gönüllülerle çalışma alanını genişletmeyi, daha çok haneye ve vatandaşımıza ulaşarak öncelikle yapılması gerekenleri bu cevaplar doğrultusunda belirmeyi arzu ediyoruz. Seferihisar hepimizin ve yapacaklarımızı Seferihisarlılarla birlikte belirleyelim istiyoruz.” dedi.

Detaylı bilgi ve iletişim için: 444 7 743/206

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code