Seferihisar.. Büyük hedefleri hakeden ilçe
“Seferihisar ilçemizde turizmin daha da gelişmesi ve ilçemiz sakinlerinin gelirinin artması için neler yapılabilir” diye bir beyin fırtınası yapsak, nasıl olur?

Tabii birileri çıkıp diyebilir ki “Zaten çok gelişti ilçemiz bu konuda vesaire”..

Hakikaten de öyle.. Değerli Başkan Soyer ekibiyle birlikte çok önemli işlere imza atarak ilçede önemli gelişmeler olmasını sağlamış vaziyette bugüne kadar.. Bu bakımdan ilçemiz insanlarının başkana müteşekkir olduğunu tahmin ediyor ve duyuyoruz sık sık.

Yine de ileriye doğru baktığımızda yörenin oldukça daha büyük turizm potansiyelini görüyor ve ilçemiz için seviniyoruz doğrusu..

TUNÇ SOYER - BAŞKAN

TUNÇ SOYER – BAŞKAN

Buna göre bazı ilave hamlelerle kısa sürede bu potansiyelin de gerçekleştirileceğine inanıyoruz.

Örneğin;

Daha kapsamlı bir turizm paketi sunabilir mi Seferihisar, acaba?

Turizmle ilgili iş yerlerinin daha optimum bir bileşimi gerekli mi?
Yani, konaklama tesisleri, restoranlar, turistlerin para harcayabilecekleri yerel mağazalar, turizmi cezbedecek/çekecek olan bir takım atraksiyonlar (etkinlik vs)..

İşte bütün bu elemanların adet, cins ve kalite olarak iyi bir bileşimi ziyaretçileri yalnızca ilçeye çekmekle kalmayacak, aynı zamanda onların burada para harcamalarını ve daha da önemli olarak tekrar tekrar gelmelerini ve burayı dostlarına refere etmelerini sağlayacaktır..

Ki bu da yukarıda bahsettiğimiz üzere yöre insanının refah seviyesine olumlu yönde büyük katkı sağlayacaktır..

Söylemesi kolay ya yapması? İşte o da bu işe soyunan değerli yöneticilerin uzmanlık alanı olsa gerek..

Bizler güzel ilçemizin gün be gün gelişmesini özlem ve sevgiyle takip edeceğiz ve buranın sakinleri olarak elimizden gelen her türlü desteği de kutsal görev kabul edeceğiz…

Editör
14.09.2013

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code