Seferihisar’da çilingir ve anahtarcı: Anahtar ve kilit işlerimizi kime yaptıralım

by Editor | Perşembe, Eyl 13, 2018 | 648 viewsSeferihisar'da çilingir ve anahtarcı: Anahtar ve kilit işlerimizi kime yaptıralım

Seferihisar – Çilingir Anahtarcı

 

Seferihisar’da Çilingir veya Anahtarcı ihtiyacınız olduğunda kime gitmelisiniz? Bilindiği üzere özellikle dışarıdan gelip yerleşen hemşerilerimiz zaman zaman hizmet alma konusunda sıkıntı yaşadıklarını sıklıkla ifade etmektedirler. İşte biz de bu sayfalarda tanıştığımız ve iyi hizmet almış olduğumuz esnafı tanıtmaya gayret ediyoruz, iki taraf da bundan yararlanabilsin diye.

Örneğin daha bugün bir kilit problemi yaşadık evimizde. Odalardan biri – ki kilidi zaten bir süredir bozuktu – kilitli kaldı ve ne yaptıysak açamadık. Bundan kısa bir süre önce Adliye binasının karşı tarafında yürürken “yeni” bir ÇİLİNGİR açıldığını görmüş ve kendisinden bir kartvizit rica etmiştik. İyi ki de almışız zira hemen kendisine bir telefon açıp durumu bildirdik.

Dükkan sahibi Murat Bey durumu dinledikten ve gerekli soruları sorduktan sonra (ki kilidin resmini de attık kendisine) “tamam saat 12:30 gibi sizdeyim” dedi ve hakikaten tam da söylediği saatte eve geldi.

Murat Bey daha önce çok uzun seneler Almanya’da kalmış ve işinin gerçekten de uzmanı. Üstelik son derece kibar ve bilgilendirici bir sanatkar olarak gördük kendisini. Kilitli kapıyı açtı, kilidi değiştirdi ve gayet makul ücretini alarak kısa bir karşılıklı sohbetten sonra yoluna devam etti.

Seferihisar – Anahtarcı ve Çilingir

 

Biz gerçekten memnun kaldık (gayet ciddi, saatine sadık ve makul ücret uyguluyor). İleride bu konuda ihtiyaç duyacak hemşerilerimizle paylaşalım dedik bu deneyimimizi.

Yine de derler ya “İyi olursa Allah’tan kötü olursa kuldan” diye… Şaka bir yana bizim misyonumuz güzellikleri (öyle olduğuna inandığımız yani) paylaşmak. Denemek de ihtiyacı olup bunu yapmak isteyenden.

Sağlıcakla kalınız.

ÇİLİNGİR VE ANAHTARCI (MURAT TOKER)
0543 910 03 20
0232 743 59 50

HÜKÜMET CADDESİ 33/A CAMİKEBİR MAHALLESİ
SEFERİHİSAR – İZMİR (HÜKÜMET KARŞISI)

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code