Seferihisar Köylüleri Konak Meydanını Doldurdu

Seferihisar Köylüleri İzmir Konak Meydanı’nda yeni Büyükşehir Yasası’nı protesto etti.Yeni Büyükşehir Yasası’yla köylerin tüzel kişiliklerinin kaldırılmasını protesto eden Seferihisar köylüleri İzmir Konak Meydanı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi. “Burada 16 bin köy var yakında!” sloganıyla gerçekleştirilen basın açıklamasına Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İzmir Barosu da destek verdi.

Seferihisar’daki 9 köyün muhtarları ve köylüler, yeni Büyükşehir Yasası ile köylerin tüzel kişiliklerin kaldırılmasına karşı tepkilerini dile getirmek üzere İzmir Konak Meydanı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Yaklaşık 300 köylünün katıldığı basın açıklamasına Seferihisar Belediye Başkanı M. Tunç Soyer ve İzmir Başkanı Barosu Sema Pekdaş da katıldı.

 İzmir Seferihisar köylüleri adına Geleceğin Köyleri Manifestosu’nu okuyan Turgut Köyü’nden Aylin Bostan,Büyükşehirlerdeki 16 bin köyün tüzel kişiliği tek bir cümleyle kaldırıldı. Yeryüzünün ilk köyünün kurulduğu bir coğrafyada binlerce köyün üzerini tek bir cümleyle çizmek mümkün mü? Değil elbette.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code