Seferihisar Mandalina Üreticileri Birliği Kanada’da
Seferihisar Belediyesi etkinliklerine devam ediyor.. Bu arada uluslararası bir etkinlikten de burada övgüyle bahsetmek gerekiyor.

Her yıl düzenlenen Makropazarlama kongresinin ev sahipliğini bu yıl  York Üniversitesi (Toronto, Kanada) üstlendi. Alanında saygın uluslararası 150 akademisyenin katıldığı kongrenin ana teması “Neoliberal Çağda Makropazarlamanın Rolü Nedir” olarak belirlendi. Kongrenin ana oturum başlıkları doğrultusunda İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Işık Özge Yumurtacı, Yrd. Doç. Dr. Bengü Sevil Oflaç ve Yrd. Doç. Dr. Tuğba Örten Tuğrul Seferihisar Mandalina Üreticileri Birliği İş Modelini “Sürdürülebilir İş Modelleri” oturumunda örnek çalışma olarak gösterdi.

SEFERİHİSAR MANDALİNA

SEFERİHİSAR MANDALİNA

Yrd. Doç. Dr. Işık Özge Yumurtacı, Yrd. Doç. Dr. Bengü Sevil Oflaç ve Yrd. Doç. Dr. Tuğba Örten Tuğrul; Seferihisar Belediyesi ve Mandalina Üreticileri öncülüğünde kurulan Seferihisar Mandalina Üreticileri Birliği iş modelini, alanının en saygın kongrelerinden biri olan Kanada-Toronto’da gerçekleşen Makropazarlama Kongresi’nde  akademik tebliğ olarak sundu.

Akademik tebliğde ortaya sunulan modelin ortaya çıkabilmesi için, Belediye Başkanı Tunç Soyer, Birlik Başkanı Cumhur Eriş ve Üretici Üye Temsilcisi Ali Özay’la derinlemesine mülakat tekniği kullanılarak görüşmeler yapıldı. Bir iş modelinin sürdürülebilir olması için ürün, müşteri, dağıtım kanalı, ortaya çıkarılan değer, ortaklar, maliyet yapısı ve gelir modelinin önemine vurgu yapan çalışmada; Seferihisar Mandalina Üreticileri Birliği’nin sürdürülebilir olması için gerekli olan unsurları ortaya çıkaran model önermesi de yapıldı.

İlgili sunuş esnasında kongreye katılan akademisyenlere Seferihisar’la ilgili tanıtım broşürleri dağıtıldı. Ayrıca, Seferihisar ve Teos Antik Kenti’nin tarihçesini anlatan İngilizce kitaplar ise York Üniversitesi (Kanada) kütüphanesine bağışlandı.

SEFERİHİSAR MANDALİNA

SEFERİHİSAR MANDALİNA

İlgili çalışma ayrıca 05 Ağustos 2013 tarihinde düzenlenen Belediye Meclisi’nde de sunuldu. Çalışmanın, Seferihisar ilçesinin ve Üretici Birliği’nin uluslararası arenada tanıtımında oldukça önemli olduğunu vurgulayan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, akademisyenlere teşekkür etti.

Biz de değerli Başkan Tunç Soyer’e teşekkür ediyoruz buradan…

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code