Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesinde teknik modernizasyon çalışması
NECAT-HEPKONBu yörede yaşayanlar iyi bilirler. Seferihisar (Necat Hepkon) Hastanesine müracaat eden birçok hasta “sizin gerekli tetkikleriniz için lazım olan ekipman bizde yok maalesef” denilip örneğin Urla gibi çevre yerleşim birimlerindeki  hastanelere gönderilirler.

Bölgede yaşayan vatandaş için hep bir sıkıntı olmuştur bu durum. Neyse ki şimdi bildirildiği ve anlaşıldığına göre artık yöre vatandaşının dertlerine çok daha yoğun şekilde ilçede çözüm bulunabilecek.

Haber şöyle; “Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesine çevre hastanelere sevki azaltmak amacıyla pek çok alanda hizmet verecek yeni cihazlar getirildi. Hastaların tedavisi ve konforu yeni gelen bu cihazlarla üst seviyeye çıkartılması amaçlanıyor.
.
Yeni gelen cihazlarla ilgili açıklama yapan Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Kemal Tarhan “Hastanemiz sizlere daha iyi hizmet vermek için yenileniyor. Pek çok yeni alet geldi. Yoğun bir çalışma ile hepsini yerleştiriyoruz. Daha modern bir hastene için elimizden geleni yapıyoruz. Amacımız hastalarımızı başka hastanelere sevk etmeye gerek kalmadan tüm müdahaleleri burada yapabilmek ve hastalarımızın rahat etmesini sağlamak” dedi.” kaynak:http://olusumhaber.com/2016/08/19/seferihisar-necat-hepkon-hastanesine-yeni-cihazla/

Diğer taraftan yine aynı haberden öğreniyoruz ki;

 • Hastanede yatan hasta odaları değişiyor.
  Konforlu yataklar, her odaya buzdolabı ve TV ekleniyor.

  KBB hastalıklarının tedavisinde kullanılan çeşitli cihazlar poliklinlere takviye ediliyor.
  Ayrıca iki ameliyathane malzemesi ile ameliyathaneler daha donanımlı hale getiriliyor.
  Yeni ultroson cihazları da hizmet vermek üzere hazırlanıyor.
  C kollu rontgen, Sterilizasyon ünitesi gibi önemli cihazlarda ekleniyor.
  Teşhiste önemli bir cihaz olan Kemik dansitometre cihazı da hastanede hizmete başlıyor.
  Seyyar rontgen cihazı ile de hastalara rahatlık sağlanmayı amaçlanıyor.
  Ayrıca pek çok ekipmanda hastanede artık yenileri ile hizmet veriyor.
  Muayene masaları değiştiriliyor ve tam teşekküllü mutfak yapılıyor.

Başhekimin ifadesine göre hastanenin yalnızca MR aletine ihtiyacı olduğunu ve onun dışında bir eksiği kalmadığı anlaşılıyor. Yani vatandaş yine de Urla veya İzmir’e gitmek zorunda MR için.

Kaynak: Medya

Like it? Share it!