Seferihisar “Plaj Futbolu” Takımı sakin şehiri “Devler Liginde” temsil ediyor
Sporun onlarca çeşidinden biri olan “plaj futbolunda” ne mutlu bize ki sakin şehir Seferihisar’ımızın takımı son derece iddialı olup ilçemizi bir çok kere gururlandırmıştır.  İşte şimdi de Seferihisar olarak adımızı Avrupa’da duyurma şansını yakalamış bulunuyoruz sporcularımız sayesinde… Evet takımımız 28 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında Portekiz’in Başkenti Lizbon’da düzenlenecek Şampiyonlar Ligi finallerinde Türkiye’yi temsil edecek

Türkiye şampiyonu SEFERİHİSAR CITTASLOW PLAJ FUTBOL TAKIMI Portekiz’de düzenlenecek Avrupa’nın en büyüklerinin mücadele edeceği Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi temsil edecek. Lizbon’da düzenlenecek turnuvada, Seferihisar’ın Türkiye şampiyonu olması nedeniyle tüm masrafları Türkiye Futbol Federasyonu tarafından karşılanacak. Devlerin arasında mücadele edecek Seferihisar’ı Napoli, Lazio, Braga, Lokomotiv Moskova, CSKA, Levante, Portsmouth, Montpellier, Sporting gibi zor rakipler bekliyor. Seferihisar Cittaslow Plaj Futbol Takımı grup maçlarında Romanya, Bulgaristan ve Ukrayna şampiyonlarıyla karşılaşacak. 32 takımın mücadele edeceği şampiyonlar  liginde, gruplarında ilk iki sırayı alan 16 takım bir üst tura yükselecek. Tek maç eleme usulü oynanacak final turlarının ardında Avrupa Şampiyonu belli olacak.

PLAJ FUTBOLU HAKKINDA BİLGİ : Her ne kadar en popüler sporlardan biri olarak görülmese de plaj futbolu hakkında biraz bilgi edinmekte fayda var; Bu spor dalı yıllar önce Brezilya, Rio de Janeiro plajlarında çocukların yalınayak futbol oynaması sonucu doğdu. Hatta, Brezilyalı oyuncuların teknik üstünlüklerinin sebeplerinden biri olarak gösterilmesi ile birlikte dünya çapında yayılanbir spor dalı oldu kısa sürede. Plaj futbolu için ilk resmi lig kurma düşüncesi ise 1992 yılında benimsendi ve 1993 yılında ilk uluslararası organizasyon Miami (A.B.D.) ‘de yapıldı. İlk şampiyonluğu kimin kazandığını da tahmin edeersiniz artık; Tabii ki Brezilya ….

Plaj futbolu hem çok güzel bir yaz eğlencesi olarak hem de kum sahada ve çıplak ayakla oynamanın getirdiği kondisyon avantajlarıyla yeşil sahalar için de çok önemli bir oyuncu kaynağı olarak ülkemizde de ciddi şekilde ilgi görmeye başlamış bulunmakta epeyi bir süredir. Plaj futbolu, zevkli ve görselliği fazla bir spor olmasının yanında oldukça da zahmetlidir, zira büyük kondisyon ve dayanıklılık gerektirmektedir.

Ülkemizde de plaj futbolunun ilk adımları, 2000-2005 yılları arasında Ulusal Karma adı altındaki takımımızın Brezilya ve Avrupa ‘da birçok şampiyonaya katılması ile atılmıştır. 2006 yılında FIFA’nın plaj futbolunu resmileştirmesi ile birlikte Türkiye Futbol Federasyonu, Plaj futbolunu bünyesine aldı. 2006 yılından beri, TFF tarafından Plaj Futbolu Ligi organize edilmektedir. Ülkemizin coğrafi yapısının avantajları sayesinde, plaj futbolu her geçen gün ülke çapında yayılmaya devam etmektedir. Plaj futbolu Milli Takımımız da 2007 yılından itibaren resmi maçlarda ve uluslararası turnuvalarda mücadele etmektedir. Milli Takımımız uluslararası arenada 2010-2011 sezonu elit takımlar arasına girmiştir. Ülke genelinde plaj futbolunun çocuklar ve gençler nezdinde tanınması yayılması amacımızdır. Ülkemizin plaj futbolunun gelişmesine çok uygun olan coğrafi koşulları bu noktada önemli bir fırsattır.

SEFERİHİSAR DEVLER LİGİ’NDE Türkiye şampiyonu Seferihisar Cittaslow Plaj Futbol Takımı, Portekiz’de düzenlenecek Avrupa’nın en büyüklerinin mücadele edeceği Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi temsil edecek.A+A-28 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında Portekiz’in Başkenti Lizbon’da düzenlenecek turnuvada, Seferihisar’ın Türkiye şampiyonu olması nedeniyle tüm masrafları Türkiye Futbol Federasyonu tarafından karşılanacak.Devlerin arasında mücadele edecek Seferihisar’ı Napoli, Lazio, Braga, Lokomotiv Moskova, CSKA, Levante, Portsmouth, Montpellier, Sporting gibi zor rakipler bekliyor. Seferihisar Cittaslow Plaj Futbol Takımı grup maçlarında Romanya, Bulgaristan ve Ukrayna şampiyonlarıyla karşılaşacak. 32 takımın mücadele edeceği şampiyonlar  liginde, gruplarında ilk iki sırayı alan 16 takım bir üst tura yükselecek. Tek maç eleme usulü oynanacak final turlarının ardında Avrupa Şampiyonu belli olacak.

Like it? Share it!