Seferihisar sanatçısı Vedat Murat Güzel Bedia Muvahhit Tiyatro ödülünü kazanarak gururlandırdı
Sakin şehir yaşayanlarını sevindirecek/gururlandıracak bir olay oldu son zamanda. Rahmetli duayen sanatçı Bedia Muvahhit anısına düzenlenen ödül yarışmasında ödüller dağıtıldı ve bunlardan birini de Seferihisar’ın hiç de yabancı olmadığı bir sanatçı kazandı. Evet, SEFERİHİSAR ÇOCUK BELEDİYESİ ‘nde “Çocuk Drama”, Ürkmez’de “Kadın Tiyatrosu”, “Seferihisar Belediyesi Tiyatro Topluluğu” eğitmenliği görevlerini sürdüren VEDAT MURAT GÜZEL ‘ in başarısı bizleri gururlandı. Zira bu yıl sekizincisi düzenlenen ArmaKatre Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri’nde, Narlıdere Tiyatrosu’nda sergilenen Pişti isimli oyundaki performansıyla komedi dalında yılın “en başarılı erkek oyuncusu” ödülüne layık görüldü değerli sanatçı.

8. ARMAKATRE BEDİA MUVAHHİT TİYATRO ÖDÜLLERİ DAĞITILDI

Sahne Tozu Tiyatrosu’nun Kurucusu olan Çağlar İşgören tarafından düzenlenen ‘8. ArmaKatre Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri’, Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi’nde düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu. 16 kategoride verilen ödüller arasında, en başarılı prodüksiyon, en başarılı ışık tasarımcısı, en başarılı erkek oyuncu, en başarılı komedi kadın oyuncusu da yer aldı. Törenin açılışında konuşan Sahne Tozu Tiyatrosu Kurucusu Çağlar İşgören, organizasyona verdiği destek için Özgörkey Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özgörkey’e teşekkür etti.

Konuşmalar sonrası ödüllerin dağıtımına geçildi. Göksel Kortay Özel Ödülü, İstanbul’a Baba Sahne’yi kazandıran Şevket Çoruh’a verildi. En iyi yazar kategorisinde ödülü Feraye Şahin alırken, sanata destek veren yerel yönetici ödülü ise Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’e verildi. “KOMEDİ DALINDA” ise YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ödülü PİŞTİ isimli oyundaki performansı nedeniyle VEDAT MURAT GÜZEL‘ e gitti. Sanatçımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Hiç şüphesiz ki sanat eğitimine verdiği katkılaardan dolayı da şükranlarımızı sunuyoruz.

Seferihisar’ın değerli başkanı TUNÇ SOYER’ de değerli sanatçıya övgüler göndererek kendisi tebrk etmeyi ihmal etmedi bu arada doğal olarak.

TÖRENDE KİMLER ÖDÜL KAZANDILAR?

Törene çok sayıda ünlü tiyatro ustası da katıldı. Katılımcılar arasında, Haldun Dormen, Göksel Kortay, Selçuk Yöntem, Mustafa Alabora, Banu Zeytinoğlu ve Levent Kurumlu da yer aldı. Gecede sahneye çıkan Keremcem, sahne şovuyla katılımcılara güzel anlar yaşattı. Keremcem, konserini ‘Lüküs Hayat’ şarkısı ile tamamladı. Bu şarkıya tüm salon eşlik etti.

ÖDÜL VERİLEN İSİMLER

YILIN EN BAŞARILI GİYSİ TASARIMI: Savaş Baba, Polat Canpolat – (BBŞT)
YILIN EN BAŞARILI SAHNE TASARIMI: Emre Satı – Ermişler Ya da Günahkarlar – (İzmir Devlet Tiyatrosu)
YILIN EN BAŞARILI IŞIK TASARIMI: Ercan Gülmez, Engin Doğan, Savaş Baba – (BBŞT)
KEREM YILMAZER GENÇ KUŞAK YILIN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU: Serra İzmiroğlu – Sessizliğin beş çeşidi – Tiyatro Salt
KEREM YILMAZER GENÇ KUŞAK YILIN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU: Sezer Türkan – Fareler ve İnsanlar – Newyork Sanat Akademi
YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU: Hande Kılıç – Yanık – İzmir Devlet Tiyatrosu
YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU: Armağan Uysal – Viktorya Hikayeleri – Bazı Şeyler Tiyatrosu
KOMEDİ DALINDA YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU: Seray Ercan – Kadınları Anlama Kursu – Han Tiyatrosu
KOMEDİ DALINDA YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU: Vedat Murat Güzel – Pişti – Narlıdere Belediye Tiyatrosu
YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU:  Şebnem Doğruer – Yanık – İzmir Devlet Tiyatrosu
YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU: Cemalettin Çekmece – Ermişler ya da Günahkarlar – İzmir Devlet Tiyatrosu
YILIN EN BAŞARILI PRODÜKSİYONU: Yanık – İzmir Devlet Tiyatrosu
YILIN EN BAŞARILI YÖNETMENİ: Barış Erdenk – Yanık  – İzmir Devlet Tiyatrosu

Like it? Share it!