Seferihisar ve Çankaya kardeş oluyor

Ankara- Çankaya Belediyesi, Türkiye ve Dünya sınırları içerisinde yer alan ülkelerin kentleriyle kurduğu ilişkileri pekiştirirken gerçekleştirdiği uygulamalarla kardeş kentlere yenilerini ekliyor.

Son olarak Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın İzmir’in ilçesi Seferihisar Belediyesi’ni ziyareti sırasında kardeş kent teklifine Başkan Tunç Soyer olumlu yaklaşırken iki ilçenin kardeş kent olması için adımlar atıldı.

SEFERİHİSAR ÇANKAYA KARDEŞLİK
SEFERİHİSAR ÇANKAYA KARDEŞLİK

Çankaya Belediyesi’nin sosyal, kültürel ve yerel yönetim deneyimlerini paylaşma platformu olarak görülen kardeş kente bir yenisini ekleyecek olmanın mutluluğunu yaşayan Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, ilk belediye meclis toplantısında konuyu meclis üyeleriyle paylaşacağını belirtti.

Çankaya Belediyesi, Türkiye’de bulunan 16 kentin belediyesiyle kurduğu kardeş kent uygulamalarına Seferihisar’ı da ekleyerek Ege Bölgesi’nde Muğla’dan sonra kardeş kent sayısını ikiye çıkaracak.

Uluslararası Yerel Kalkınma modeli CittaSlow (Sakin Şehir) hareketini Türkiye’ye taşıyan ve bu uygulamanın tüm coğrafi bölgelere yayılmasına ön ayak olan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, teklifin kendisini çok memnun ettiğini ve Çankaya’yla kardeş kent olmanın gurur verici olduğunu ifade etti.

İki ilçe belediyesi arasında kardeş kent imzaları atılmadan Çankaya ve Seferihisar’ın kardeşliği Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in makamında yer alan halıda kendini gösterdi. Makam odasında yer alan halıda Seferihisar kentinin simgesi olan salyangoz ile ağaç, yaprak ve aileden oluşan Çankaya’nın simgesinde fotoğraf çektirdiler.

30.10.2013
MEDYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code