Seferihisar ve Park sorunu
Sakin Şehir Seferihisar’da park sorunu kış aylarında pek yok  gibi. Amam sezon yaklaşıyor. Dışarıdan akın da yaklaşıyor.

Otopark yaz aylarında Seferihisar’ın en önemli sorunlarından biri. Acaba bunun için herhangi bir proje var mı ufukta merak ediyoruz.  İnsanlar yaz aylarında araçlarını nereye park edeceklerini bilemiyor. Bir de pazarın kuruşduğu cuma gününe denk gelince vay halinize.

Dileğimiz Sevgili Başkan Tunç Soyer’den seçim öncesi bu konuya da bir el atmasıdır.

SEFERIHISAR-2014Katlı bir otopark yapılabilir. Merkezde değil tabi. Ama merkese yakın bir yerde. Mutlaka planlamacılar otopark yeri bulacaktır. Yeter ki bu düşünülsün ve insanlar zor durumdan kurtulsun.

Sadece otopark da değil sorun. Gördüğümüz kadarıyla umumi tuvalet eksikliği de var Seferihisar’da. Bunun için öyle çok düşünmeye de gerek yok üstelik. O kadar çok alan var ki bunu yaptırabilmek için. Tabi bu konuda önce insanların eğitilmesi de lazım.

Örneğin; merkezdeki Köy pazarının hemen arkasında eski dolmuş durağının bulunduğu yerde bir tuvalet var. Var var olmasına da girerken besmele ile girmek gerekiyor:) O kadar pis ki. Ey insanoğlu ya da kızı! Evinizde  böyle mi kullanıyorsunuz o tuvaletleri ki çıkarken pislik içinde bırakıyorsunuz? İllaki koca koca tabelalar mı koymak gerek, aman temiz bırakın, kirletmeyin diye.

Neyse her ne olursa olsun mutlaka şehrin belli noktalarına halka aık tuvaletler koymak belediyenin görevi olmalı diyoruz ve yazımızı seçimde başarılar dileyerek bitiriyoruz.

B.A.H

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code