Seferihisar Yavaş Bisiklet Şenliği 26-27 Ekim’de

by Bilgi Akkuş Hunca | Cuma, Eki 18, 2013 | 147 views



Seferihisar ilçesi her yıl düzenlediği etkinlikler kapsamında 26-27 Ekim tarihlerinde güzel bir olaya daha imza atıyor; 2. Seferihisar Yavaş Bisiklet Şenliği

Şenlik, 26-27 Ekim tarihlerinde, Türkiye’nin ilk Cittaslow’u (Sakin şehir) olan Seferihisar’da gerçekleşecek. Etkinliğin bu yıl  “Teos Yavaş Bisiklet Festivali” adı altında yapılacağı bildirildi ve Teos Doğa Sporları Grubu ve Bisiklet Ajans tarafından organize ediliyor. SEFER-BISIKLET-SENLIKFestivalin gayesi Cittaslow (yavaş kent) olmanın en önemli özelliklerinden biri olan “bisiklet kullanımının yaygınlaştırılarak hava kirliliğinin ve trafik sıkışıklığının önlenmesi” kriterini hayata geçirmek ve topluma yaymak olarak tespit edilmiş bulunuyor.

Şenlik kapsamında “Seferihisar Köyleri ve Tarihi Güzellikleri Turu ve Yavaş Gitme Yarışı gibi” etkinlikler yanında, Pazar günü yapılacak olan Macera Yarışı heyecan yaratacak.

Bu mücadelede yarışmacıların hem parkurda hızlı olmaları hem de parkurun farklı noktalarında kendilerine sorulacak olan sorulara doğru cevap vermeleri gerekecek. Çünkü verdikleri her yanlış cevap, yarış sonunda elde ettikleri zamana 1 dakika ekleyecek.

Tabii ki kazananlara Pazar akşamı yapılacak bir törenla bisiklet ve çeşitli bisiklet aksesuarlarından oluşan çeşitli ödüller verilecek.

Diğer taraftan şenlikte yarışların yanı sıra makarna partisi ve Serkan Yıldız konseri gibi farklı etkinlikler de olacak. Kamp alanında ücretsiz konaklama imkanı sağlanacak. Katılımcılar yanlarında çadır, uyku tulumu vesaire getirmeleri halinde bu olanaktan yararlanacak.

Diğer taraft otelde konaklamak isteyen katılımcılar için uygun fiyatlarla otel ya da pansiyon bulunabileceği bildirildi.

18.10.2013
Kaynak: Medya

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code