Seferihisar “Yetti Gari” çığlıklarıyla şenlendi…

by Editor | Pazartesi, Mar 20, 2017 | 122 viewsHava pırıl pırıl ve güneşli.. Soğuk da değil üstelik Mart 19 olmasına rağmen… Sığacık beldesinin nefis ambiyansı ve rengarenk giyimli insanlar umutla bu güzel beldeye gelmişler akın akın… Evet Sığacık’ta “YETTİ GARİ” kutlaması yapıyorlar… Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar isimli ilçemize “CITTA SLOW” (sakin şehir) ünvanını kazandırmasından sonra Ege’nin göz bebeği olan Seferihisar (ve beldeleri özellikle AKARCA, Sığacık) düzenlenen şık etkinliklerle gündemde kalmaya devam ediyor… İşte bu kapsamda 19 Mart 2017 günÜ de “Yetti Gari” isimli bir etkinlik düzenlendi ilçede.

19 Mart Pazar günü Seferihisar Sığacık’ta düzenlenen etkinlikte Yetti Gari” demek için hayırlı bir dileği olanlar bir araya geldi. Dilek balonları uçuruldu, Yetti Gari mesajları verildi. Tüm gün temponun hiç düşmediği programda konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, benim dileğim diyerek; “Bu kış çok uzun sürdü, yetti gari, bahar gelsin. Bahar var ya umudun da ta kendisidir” dedi.

Seferihisar Belediye Bandosu’nun konseriyle başlayan etkinliğin sunuculuğunu Mehmet Necati Şentürk yaptı. Programda kına gecesi merasimi yapılırken, isteyen tüm katılımcılara ay yıldız desenli kınalar yakıldı. 400 sanatçının atölye çalışması gerçekleştirdiği etkinlikte, resim-heykel, seramik atölyeleri tüm gün büyük ilgi gördü. Çocuklara yüz boyaması yapıldı ve Belediye bünyesinde çalışmalarını sürdüren Can Yücel Tohum Merkezi tarafından lavanta fideleri dağıtıldı. Temponun hiç düşmediği günde, katılımcılar gün boyu şarkılar ve danslar eşliğinde etkinliğe ayrı bir renk kattı.

SEFERİHİSAR BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER’İN KONUŞMASI

Seferihisar Belediye Başkanı etkinlik kapsamında bir konuşma yaparak şunları söyledi: “Bugün burada olan herkes gibi benim de bir dileğim var, onu söyleyip sözü bırakacağım. Bu cennet topraklarda birbirimize küs olmayalım. Bu memleketin bize bahşettiği zenginliklere sahip çıkalım ve onlarla uyumlu yaşayalım. Bu bereketli toprakların nimetlerini adil ve eşit paylaşalım ki, işsizlik, yoksulluk son bulsun. Çok zor değil, hepimiz birbirimizi sevip, güvenebiliriz. Unutmayalım ki, hepimiz eşit derecede bu vatanın sahibiyiz ve Atalarımızın canlarını vererek bize bıraktığı bu şahane memlekette barış ve huzur içerisinde yaşayabiliriz. Elbirliği yaparsak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yok. Bizim kudretli bir yöneticiye, tek adama ihtiyacımız yok. Dayanışma ve ortak akılla, demokrasi ve Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkarsak, ne eğitim, adalet, özgürlük sorunumuz kalır ne de dışarıda itibarımız iki paralık olur. Bu kış çok uzun sürdü, yetti gari bahar gelsin. Bahar var ya umudun ta kendisidir. Gelmeyen bahar gördünüz mü? Düşmeyen cemre diye bir şey duydunuz mu? İlla ki gelecek. Güzel ve hayırlı bir gelecek diliyorum. Bunu hep birlikte başaracağız”

Etkinlik, dilek ağacına çaputların bağlanması ve Yetti Gari yazan balonların gökyüzüne bırakılmasıyla devam etti. Programın sonunda ünlü sanatçı İlkay Akkaya , Devrim Zeyrek ve gitarist Oğuz’la birlikte sahne alırken, günün finali Hüseyin Çebi Orkestrası’nın konseriyle yapıldı.

Like it? Share it!