Seferihisar yöresinde klima gerekli mi?
Yazları Seferihisar yöresinde ayrı bir güzeldir.. Diğer bir deyişle Türkiye’nin ilk sakin şehri (CITTASLOW) olan bu ilçemizde kışın 30 bin olan nüfus yaz itibarıyla 200 binleri geçer ve cıvıl cıvıl bir yer olur, Akarca, Sığaacık, Ürkmez, Gümüldür gibi beldeleriyle..

Son zamanlarda tabii çok güzel evler ve siteler de yapıldı bu güzel yörede..

Yazın hava oldukça sıcak oluyor. İnsanlar eskiden klima deyince “o da neymiş” derlerdi.. Fakat son yıllarda klima kullanımı bir yoğunlaştı ki sormayın gitsin..

SEFER-KLIMAÇok sıcak havalarda mutlaka büyük kolaylık.. Kalbi olan var, tansiyonu olan var veya dışarıda hava 35-40 derece iken içeride 22-25 derecede püfür püfür oturmak isteyeni var..

Ayrıca, kışın da – ki 3 ay filan – hava çok sert olmadığından geleneksel sobalar yerine klima ile ısınmayı tercih edenler de çoğaldı son zamanlarda.. Zira böylesi yaklaşık aynı maliyetle çok daha zahmetsiz ve temiz oluyor..

Bu satırların yazarı da evinde klimayla ısınmayı tercih edenlerden ve bu deneyiminden çok da memnun kalmış durumda..

Yalnız klimanızın bakımını periyodik yaptırmanız sağlığınız icabı katiyetle, zira zaman içinde biriken bakteri ve maytlar hava ile size gelerek sağlığınıza zarar verebilir.. Bu periyod da 6-12 ay maksimum..

Bize sorarsanız, bu hizmeti Seferihisar’da faaliyet gösteren KAREL TEKNİK isimli firmadan aldık. İklimsa Bayisi ve Yetkili Teknik Servisi olan firmanın sahibi Süleyman Bey bizzat gelerek kendisini işin başında durdu ve klimamızı makul bir ücret karşılığında pırıl pırıl hale getirdi… Firma ayrıca Mitsubishi, Sharp, Sigma; General gibi Japon klimalarının da satış bayisi.. Firma web sitesi : www.seferihisarklimaservisi.com

Klima kullanmak iyi mi diye sorarsanız eğer, yazın aşırı soğukta çalıştırmamak kaydıyla ve de 6 ayda bir bakımını ihmal etmeden katiyetle müthiş bir konfor.. Evet, tavsiye ederiz..

Sevgilerle
Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code