Cum, Şub 1st, 2013

Seferihisar’a ulaşım
IZMIR-SEFER-YOL

İzmir’e 44km uzaklıkta olan Seferihisar’a ulaşım kolaydır. (BÜYÜK RESİM İÇİN HARİTAYA TIKLAYIN)

ÖZEL VASITA: İzmir – Çeşme otoyolundan Çeşme yönüne giderken otoyolun SEFERIHİSAR ÇIKIŞINDAN çıkılabilir. Gişeleri geçip, Seferihisar tabelasını takip ederek sağa dönüp yola devam edersiniz.

DOLMUŞ: Seferihisar’a İzmir’den dolmuşla gidecekseniz Üçkuyular Garajı’ndan hareket edebilirsiniz.

OTOBÜS: Otobüsü kullanmak isteyenler ise; 730 numaralı F. Altay- Seferihisar otobüsüne binmelidir. İzmir Büyükşehir Belediyes,i Seferihisar’a üvey evlat muamelesi yapmaktan vazgeçip, yeni araçlar temin ederse, hem Seferihisar’a gidenler, hem de sürekli Seferihisar- İzmir  seferi yapanlar çok daha rahat edecekler. Çünkü Seferihisar’a gelen otobüsler o kadar sıklıkla arıza yapıyor ki 50 dakikalık yol zaman zaman 1 – 1,5 saati bulabiliyor.
Adnan Menderes Havalimanı’ndan Seferihisar’a gidecek olanlar ise;

Havaalanı Yolu yönünden kuzeydoğu yönünde ilerleyin    Çatalın sağından giderek Menderes-İzmir-Aydın Yolu girin
Menderes-İzmir-Aydın Yolu yönündeki rampaya girin. Çatalın sağından giderek Menderes-İzmir-Aydın Yolu girin . Akçay Caddesinden devam edip, E881 yönündeki rampaya girin.  İzmir-Çeşme Otoyolu Seferihisar Bağlantısı çıkışına girin. Döner kavşaktan İzmir-Seferihisar Yolu yönündeki 1. çıkışına girin ve devam edin. Tabela size yolu gösterecktir.

MESAFE VE ZAMAN: 54,3 km – yaklaşık 44 dakika

1. Havaalanı Yolu yönünden kuzeydoğu yönünde ilerleyin
0,2 km
2. Çatalın sağından giderek Menderes-İzmir-Aydın Yolu girin
0,3 km
3. Menderes-İzmir-Aydın Yolu yönündeki rampaya girin
0,3 km
4. Çatalın sağından giderek Menderes-İzmir-Aydın Yolu girin
0,3 km
5. şuraya devam edin: Akçay Cd
1,3 km


6. Çatalın solundan devam edin
2,6 km
7. Akçay Cd boyunca ilerlemek için hafif sağa yönelin
1,6 km
8. E881 yönündeki rampaya girin

Kısmen paralı yol
27,5 km
9. İzmir-Çeşme Otoyolu Seferihisar Bağlantısı çıkışına girin

Kısmen paralı yol
1,1 km
10. Döner kavşaktan İzmir-Seferihisar Yolu yönündeki 1. çıkışına girin

Aradığınız yeri sağda göreceksiniz

 

SIGACIK-PAZARÖNEMLİ NOT: Seferihisar’a gelip de Sığacık ziyareti yapmamak olmaz, tabii ki. Sakin şehir Seferihisar’a PAZAR günü geldiyseniz mutlaka SIĞACIK PAZARI’ nı da güzel bir dolaşmanızı öneririz.

Seferihisar’a 5 km mesafedeki Sığacık “tarihi Kaleiçi’nde” açılan SIĞACIK ÜRETİCİ PAZARI’nda Seferihisar yöresinde yaşayan hanımların (genellikle) kendi yerlerinde ürettikleri börekler, tatlılar, reçeller, turşular gibi yiyecekleri Kaleiçi sokaklarında kurulan tezgahlardan alabilir buradaki çayhane veya bir kafelerde çay eşliğinde kahvaltınızı yapabilirsiniz.

OTANTIK-TEZGAH-100816

BÜYÜK RESİM İÇİN TIKLAYIN

OTANTİK ÖZEL TASARIM GİYSİLER: Ayrıca pazarda giysi ve hediyelik eşyalara da bakabilir ve hiçbir yerde bulamayacağınız çok özel tasarımları bizzat kendi üreten OTANTİK KADIN Bilgi Akkuş Hunca’ nın şalvar, bluz, elbise, etek, şapka çanta gibi otantik giysi ve aksesuarlarını görüp satın alabilirsiniz. OTANTIKKADIN.comBİLGİ Hanımın reyonu“, Kaleiçi ana kapıdan girince hemen soldaki ilk sokakta Rose Pansiyon yanındadır.