Seferihisar’a yine yaz geldi..

by Bilgi Akkuş Hunca | Cumartesi, Tem 5, 2014 | 147 viewsSeferihisar’a yine yaz geldi.. Ama ne yaz? Rüzgardan ve fırtınadan başını kaldıramıyor insanlar..

Yazlıkçılar Seferihisar yani Akarca, Sığacık, Ürkmez, Doğanbey gibi yerlerdeki evlerine gelince birden nüfusta bir patlama oldu, her yıl olduğu üzere..

Gerçi dünya iklimi ile birlikte Türkiye ve Seferihisar’da da hava bir garipleşiyor gittikçe.. Bir iki gün sıcak, ondan sonra birkaç gün arka arkaya fırtına, rüzgar, havada uçuşan kum ve pislik.. Etrafına bile zor bakıyor insan.. Ne biçim yaz ve tatilse…

KALEICI-SOKAK-TUNCZaten, seçimden sonra – ki insanların ciddi bir çoğunluğu tepki oylarıyla birlikte CHP adayını tercih etti –  hayat daha doğru bir deyişle ekonomi bir türlü canlanmadı sakin şehirde… İnsanlar büyük umutla yerel seçimleri ve okulların kapanışını beklemişlerdi, hani “esaslı” bir hareket olur diye.. Ama umutlar şimdilik karşılık bulmamış görünüyor.. Şimdi de Temmuz ikinci yarı umut kapısı olmuş vaziyette..

Bu arada önemli bir aktivite olarak Akarca, Ürkmez ve Sığacık semtlerinde “GECE PAZARLARI” açtı belediye.. 20-25 tane dükkan var her birinde.. Ama, maalesef “ÇOK CİDDİ” biçimde sınıfta kaldı verilen hizmet açısından..

Yahu be kardeşim, insan bu kadar önemli bir aktiviteye kalkışır da bunu bu kadar kötü mü planlar?

Ne kimsenin doğru dürüst haberi oldu açılacağından, ve de ne zaman açılacağından, kime müracaat edileceğinden, katılımcıların nasıl seçileceğinden.. ki bunlar çok önemli şaibeler olmaması açısından – şimdi olduğu üzere..

Üstüne üstlük hadi açıldı bu pazarlar bir şekilde, yahu kimsenin haberi yok bunlardan kardeşim.. Sığacık’ta bir delikanlı pazarda çalışan ailesinin yanına gelecek. Esnafa soruyor “Acaba gece pazarı nerede açıldı” diye.. Esnafın cevabı ilginç: “Burada yalnızca Pazar günleri pazar kurulur”.. Düşünebiliyor musunuz, muhtemelen esnafın bile tam manasıyla haberi yok gece pazarının başladığından..

Burada şunu demek istiyoruz: Bu insanlardan dükkan vermek için tıkır tıkır alıyorsunuz paraları, hem de peşin olarak.. Bu kişiler eve ekmek götürmek için bu zahmete kalkışıyor – maddi ve manevi olarak. Ne olur el broşürleri bastırıp dağıtsanız, pankartlar yapıp belirli yerlere assanız (çoğu kez başka duyurular için yaptığınız gibi).. ve de ne olur pazar yerini adam gibi aydınlatsanız..

Şimdi, kimdir Allah rızası için bütün bunlardan sorumlu arkadaş? Yok mudur projenin başında hem başkana hem de vatandaşa (ki parasını almışsın) hesap verebilecek bir kişi? Cevabı verelim mi? Çok basit burası Türkiye (ve maalesef yönetim de malum partimizde – ki biz de oy verdik)

Diğer taraftan, Kaleiçi mevkiinde insanlar ve de Pazar günleri pazarcılar bayağı sıkıntı çekiyor çünkü hala mübarek yerde sokaklar harpten çıkmış gibi – neredeyse yaz bitecek yakında.

Bir yandan da Akarca’da sokaklar aynen geçen yıl olduğu üzere son derece bakımsız, plajlar baştan savma şekilde hizmete açılmış durumda vesaire….

Bunlara “yok kardeşim, abartıyorsun veya yalan diyorsun” diyebilecek bir vatandaş varsa beri gelsin lütfen.. Eğer yoksa, o zaman soralım hep beraber: “Biz bu hizmetleri kimden bekleyeceğiz Allah rızası için? Oy vermediğimiz AKP ve Hamit Nişancı’dan mı?”

Acı ama gerçek değil mi, muhteremler?

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code