Seferihisar’da bir sanat insanı: Ebru sanatı ve Güzin Kayır

by Bilgi Akkuş Hunca | Pazartesi, Eyl 12, 2016 | 222 viewsguzin-kayir
Daha önce de bu sayfalarda yazdığımız gibi Ege’nin ilk sakin şehiri Seferihisar’da sanatla ilgilenen çok sayıda insan var… Biz bunlara “sanat insanı” diyoruz, zira sanatçı lafı neredeyse anlamını yitirdi malum popçular, hopçular vs sayesinde… İşte GÜZİN KAYIR Hanım da bunlardan biri… Kendisi EBRU sanatıyla ilgileniyor ve bir taraftan özellikle yeni başlayanlara eğitimler verirken diğer taraftan da değerli ürünlerini bu sanatı ve ürünlerin meraklılaarının istifadesine sunuyor.

Kendi ifadesine göre “Güzin Kayır 30 yıllık profesyonel çalışma sırasında  hep izlemiş, hep dinlemiş ve hep sanattan beslenmiş. 2003 yılında Ebru ile tanışmış. İstanbul da Feride Dayanç atölyesinde iki yıl Beyhan Atalar dan 1 yıl ebru eğitimi almış.”

Güzin Hanım halihazırda, geleneksel malzemelerle derinliği olan ışığı olan resimsel ebrular denemekte. Pek çok karma sergiye katılmış. Bir kaç kişisel sergi ve yurt dışında festivalde ülkemizi temsil etme şansına sahip olmuş. Şimdilerde Seferhisar daki atölyesinde bildiklerini öğretmek bilmediklerini öğrenmekle meşgul. Güzin Hanım sanatların icrasında ” atölyelerde değil sanatın kamuya açık alanlarda icrasını ve kişilerin o sanatsal ürüne dokunmalarını ” önemsemekte… Diğer taraftan kendisi pek çok çalıştayda dileyene dileyenin ebru yapmasına olanak yaratmakta..

Güzin Kayır isimli sanat insanına aaşağıdaki telefon veya facebook  sayfasından ulaşabilirsiniz

FACEBOOK SAYFASI
0539 894 46 66

SAF İPEK ÜZERİNE EBRU YAPILMIŞ ŞALLAR

GÜZİN KAYIR İPEK ŞALLAR EBRU ÇALIŞMASI

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code