Seferihisar’da Büyük Yatırım
Sakin Şehir Seferihisar’da büyük yatırım yapılıyor. Uluslararası bir turizm iştiraki olan Prens Grubu, Seferihisar Sığacık’ta denize sıfır ultra lüks resort otel kuruyor. Özel adası ve son teknoloji ile donatılmış 455 özel odası bulunan dev turizm tesisi, 110 milyon euroya mal olacak…

Prens Grubu’nun “Euphoria Aegean Resort Thermal&Thalasso Spa” adıyla Seferihisar’da kuracağı dev otelin inşaatı devam ediyor.

Euphoria Aegean Resort Thermal&Thalasso Spa’nın en büyük özelliği ise kendisine özel adası bulunması… Otelin tam karşısında yer alan 28 bin metrekare büyüklüğündeki ada, Uzakdoğu adalarını andıran tarzda dizayn ediliyor. İskele ve platformun kurulacağı adaya yerli ve yabancı yatlar da yanaşabilecek. Thalasso terapilerinin ve spa’nın bir bölümünün de yer alacağı ada, özel gece kulübü ile eğlencenin merkezi olmayı hedefliyor.

Otelin 150 metre açığında bulunan adaya deniz altından cam tünel yapılmakta, tüm otel misafirleri adaya cam tunel içinde suyun altından yürüyerek gidecekler, geceleri tunel ve tunel cevresi deniz alti isiklandirilacak,adada thalasso spa,ala carte restaurant(latin amerika mutfagi),sahil,teak platform,gece kulubu ve ultra vip yatlarin yanasabilmesi icin teak iskele yapilacak.

Otelde yapılacak bin kişilik amfi tiyatroda animasyon gösterileri yerine Çin sirki ve Solley tarzında showlar olacak. Otelde iki tenis kortu, bir sahil voleybolu ve su sporları da yapılacak. Dünyanın en iyi rüzgarına sahip olan bölgede yelken, sörf ve çeşitli su sporları müsabakaları da yapılacak. Bu amaçla, Seferihisar’ın hem kongre turizminde, hem de su sporlarında Çeşme ile Alaçatı’yı geçmesi bekleniyor. Bu arada otelde çocuklar da unutulmamış. “9 D” sinema sistemi, küçüklere çizgi film ve dünya sinemalarından kesitler sunacak.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek bir uygulama deniz suyu; termal ve spa’da kullanılacak. Denizin 500 metre açığından temiz deniz suyu, borularla otele çekilecek ve özel işlemden geçirildikten sonra termal sağlık turizminde kullanılacak. Deniz suyunun termale dönüştürülmesi yatırımının 5 milyon euroyu bulduğu bildirildi.

Resort otelde, eğlenceye de ağırlık veriliyor. Son teknoloji ses ve ışık sistemiyle donatılan iki bin kişilik açık hava diskosu, bir pool bar, 500 aqua bar, loby bar, relax bar, beach barın kurulacağı otelde kendi müşterilerinin yanı sıra dışarıdan da misafirlerin gelip eğlenebileceği bin kişilik eğlence kulübü tasarlanıyor. Denize sıfır iki plajı bulunan otelin bu çim plajlarında akşamları düğün organizasyonları da yapılabilecek. Euphoria Aegean Resort Thermal&Thalasso Spa, kongre turizmiyle de iddialı.

1500 kişi kapasiteli iki toplantı salonu ve 100’er kişilik 3 adet orta büyüklükte salondan oluşan Convention Center’de her türlü kongre ve toplantılar gerçekleştirilebilecek. İzmir’de benzeri olmayan otelde spa merkezi de farklı bir konsepte kurulacak. Spa merkezinde hem thermal, hemde thalasso birlikte yeralıyor. Hamam, VIP hamamlar ve saunalar, masaj odaları, Fin hamamı, Rus banyosu, kar odaları, macera duşlarının yer aldığı merkezde bir fitness salonu bulunuyor.

Önümüzdeki sezona tamamlanacak olan yatırım pek çok kişiye de iş olanağı sunacak.

 
Like it? Share it!

Leave A Response

*

code