Seferihisar’da çıkan yangın ucuz atlatıldı

by Bilgi Akkuş Hunca | Pazar, Ağu 3, 2014 | 189 viewsSEFER-YANGINİnsanlarımızn şu aateş yakmaa hastalığı gerçekten de pahalıya mal oluyor bizlere.. Ormanlar, canlar yanıp kül oluyor..

Bugün de az daha Seeferihisar’da büyük bir sıkıntı yaşayabilirdik. Neyse ki mahalle sakinlerinin erken uyarması ve Ürkmez’den de takviye gelmesi sonucu İtfaiye kontrol altına aldı yangını.

Bölgede oturan bir ziyaretçimizin kendi iafesiyle olay şöyle gelişti;”Merhaba.. Bugün 3 Ağustosta Akarca mevkiinde gerçekleşen bir yangın haberini bildirmek isterim Saat 13.00 civarı arıtma tesisi yan tarafındaki kurumuş otlarla kaplı alanda yoğun bir yanık kokusuyla küçük çaplı bir yangın dikkatimizi çekti. Rüzgarın da etkisiyle alevlerin sitemize doğru yaklaşmasıyla (Ardacan sitesi) itfaiye ekiplerine haber verdik fakat rüzgarın gücü fazlaydı.

Yazlık evlerimizin önündeki ağaçlı bölgeye gelen alevler nedeniyle araçlarımızı çektik ve evlere bağlı artezyen suyu hortum ve kovalarla yangını engellemeye çalıştık.Ekipler gelmiş olmasına rağmen yangının kontrol altına alınması uzun sürdü.2 saatlik bir çalışma sonucu yangın durduruldu.

Yangının nedenin ihmal olduğu polis ekiplerince bizlere ifade edildi.Tutanak tutuldu ve arazide araştırmalar gerçekleştirildi. Küçük bir ihmalde doğanın affının olmadığı aşikar. Bu konuyla ilgili gerekli önlenmelerin alınmasını talep ediyoruz.Yazlık bölgelerde sürekli kalan insanlar olmadığı kesin ve bu yangında kaybımımızın olmaması kendi tedbirlerimiz sayesinde gerçekleşti.”

Biz de belediyenin kontrollaerini çok daha sıkı hale getirmesi umuduyla mahalle sakinlerine büyük geçmiş olsun diyoruz.

Editör

Like it? Share it!