Seferihisar’da çok güzel bir hizmet: “Engelliler Eğitim ve Sosyal Yaşam Kampüsü”
Seferihisar Belediyesi Başkan TUNÇ SOYER yönetiminde güzel işlere imza atmaya devam ediyor.. Belediye “çok güzel” hizmetlerine bir yenisini ekliyor şimdi de: “Engelliler Eğitim ve Sosyal Yaşam Kampüsü“… İşte bu kapsamda Seferihisar Belediyesi, Seferihisar Engelsiz Yaşam ve Çevre Derneği, Özel Can Arkadaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin ortaklaşa protokolüyle hayata geçirilecek “Engelliler Eğitim ve Sosyal Yaşam Kampüsü”nün temeli düzenlenen törenle atıldı.

Belediye web sayfasından edindiğimiz bilgiye göre Turabiye Mahallesi 31/4 Sokak (Necat Hepkon Devlet Hastanesi yanı) adresinde yapımı başlayan tesis 21 derslik ve 4 atölyeden oluşacak. Engellilerin mesleki eğitimi ve sosyalleşmesi hedefiyle kurulacak tesisin içerisinde iş, mutfak, sanat ve müzik atölyeleri olacak. Eğitim tesisinde zihinsel ve bedensel engellilerin bireysel ve grup eğitimlerinin yanı sıra mesleki becerilerini geliştirecek eğitim uygulamalarına da yer verilecek. Ayrıca tesiste engellilerin spor aktiviteleri için spor salonu ve Hippoterapi (Atla terapi) alanı olacak. Projenin tamamlanmasının ardından yapılacak Down Kafe’yle, engellilerle halkın kaynaşacağı bir sosyal alan da hayata geçirilecek.

26 Temmuz Çarşamba günüyapılan tesis inşaatının başlama töreninde konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer şunları söyledi:

Değerli misafirler burada çok güzel bir hikaye başlayacak. Uzun zamandır heyecanını taşıdığımız ve bugün bunun ilk adımını attığımız proje nedeniyle heyecanlı ve mutluyuz. Kısa sürede bu inşaat tamamlanacak ve ondan sonra yepyeni bir imkan yaratılmış olacak. Ben şimdiden burada çalışacak kardeşlerimize ve Deniz kardeşime kolaylıklar diliyorum. Seferihisar artık yeniliklere açık ve büyük eksikliği olan konularda çok büyük adımlar atabilen bir kent haline geldi. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu güzel projenin Türkiye’ye de örnek bir model olacağını düşünüyorum.

Tesisin 6 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. Bu son derece yararlı teşebbüs ve katkı için payı olan bütün taraflara şükranlarımızı sunuyor ama şunu da rica etmeden geçemiyoruz;

“Ne olur, bu işi sonuna kadar layıkıyla götürelim ve de tesis açıldıktan sonra gereği gibi yakışan şekilde faaliyet göstermesini sağlayalım… Yani Türk gibi başlayıp İNGİLİZ gibi bitirelim”…

Editör

Like it? Share it!