Seferihisar’da daha fazla etkinlik isteniyor
Bilhassa yaz aylarında nüfusu önemli ölçüde artan Seferihisar yöresi sakinleri en azından tatil mevsiminde çok daha fazla kültürel etkinlikler bekliyor belediyeden..

Çünkü hem ortam müsait buna, hem mekanlar ve hem de halk da bu tip etkinlikleri özlüyor doğrusu..

Örneğin bir süre önce Bülent Ortaçgil bir konser vermişti ve ilçede yaşayanlar çok büyük bir ilgi gösterdiler bu değerli sanatçımıza..

SEFER-JAZZ2

SEFER-JAZZ2

Çok yakında da keza yine bir konser oldu. Hollanda’lı ünlü Caz Gurubu Bruut, Ankara konserinin ardından gerçekleştirdiği İzmir Konseri’nde Seferihisar- Sığacık Kaleiçi’nde sahne aldı, 8 Temmuz Pazartesi akşamı…

Organizasyon Seferihisar Belediyesi,  Hollanda Kralligi Elciligi, Istanbul Baskonsoloslugu ve Yaşar Üniversitesi’nin ortaklaşa çabasıyla gerçekleştirildi ve Sığacık Kaleçi’ni dolduran yüzlerce kişi çok hoş bir atmosferde sıkı bir caz gecesi yaşadı.

Saksafonda Maarten Hogenhuis, Hammond’da Folkert Oosterbeek , Kontrbas’ta Thomas Rolff ve Davulda Felix Schlarmann ile 4 sanatçıdan oluşan gurup, yerel halk, günibirlik ziyaretçiler ve otellerdeki tursitlerin büyük ilgisiyle yaklaşık iki saat süren konserlerinde ayakta alkışlandı.

Grubun son derece dengeli yani jazz müziği uzmanı olmayanların bile bir takım şeyler alabildiği bir tarzla dinleyicilere caza unutulmaz bir gece yaşattı. Seferihisar Belediyesine bu faaliyetinden dolayı teşekkür ederiz..

ve işte fakat bu tip etkinliklerin daha sık olmasını arzu ediyoruz.. Türkiye’de gerçekten de çok değerli (bilhassa) genç gruplar mevcut.. Örneğin, Mor ve Ötesi ve benzerleri gibi… Çok iyi rock sanatçıları var, Serdar Öztop gibi…

Eminiz ki bunlar da Kaleiçi gibi çok özel bir atmosferde sevenleriyle buluşmaktan mutlu olacaklardır..

Umuyor ve bekliyoruz..

Editör
20.07.2013

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code