Seferihisar’da Eğitim Paneli ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri
egitim-panel-seferihisar

Belki de Türkiye Cumhuriyeti’nin “makus” talihini değiştirecek.. belki bugün tepemize çullanan YOBAZLIĞI “yalnızca eğitimi kullanarak “kökten ve bir daha feri dönmeyecek şekilde yok etmemizi sağlayacak muhteşem proje; KÖY ENSTİTÜLERİ… Ama çoğumuzun malumudur, zamanın “basiretsiz, hain” yöneticileri tarafından – hiç şüphesiz ki SAM AMCANIN da menfaat ve buyruklarına itaat ederek – bir çırpıda kapatılan ve Türkiye’de gerçekleşmesi muhtemel olan RÖNESANS umutlarımızı / şansımızı da onlarla birlikte toprağa gömdüğümüz “medeniyet kuruluşları”… Hemen unutmadan belirtelim bu konu ile ilgili çok önemli bir kitap ismini belirtmek gerekiyor bu noktada; ANADOLU-RONESANSI… Yazar Alper AKÇAM, kitabında Türkiye Cumhuriyeti için çok büyük önem taşımış olan ve daha sonra EMPERYALİST GÜÇLER (başta ABD şeytanı olmak üzere) tarafından insanımızı nasıl süratle uyandırdığı ve yetiştirdiği görülerek “POTANSİYEL KOMUNİZM YAYILMA TEHDİDİ” diye apar topar kapattırılan KÖY ENSTİTÜLERİNİ de konu ediyor.. (Not: ALPER AKÇAM’ ı daha yakından tanımak isteyenler YAZARIN WEB SİTESİNİ sitesini veya Facebook sayfasını ziyaret edebilirler)

İşte eğitim ve yukarıda bahsedilen hususları ilgilendiren konularda bir panel düzenlendi Seferihisar Belediyesi tarafından, 8 Ekim 2016 Cumartesi günü… Seferihisar Belediyesi ve Yeni Nesil Köy Enstitüleri (YKKED) ortaklığıyla “Laik Demokratik, Bilimsel Eğitim” başlığı altında Belediye Kültür Merkezinde gerçekleşen buluşmada Köy Enstitülerinin geçmişini anlatan resim sergisi de açıldı. Panelin açılış konuşmaları Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve YKKED Başkanı Prof. Dr. Kemal Kocabaş tarafından yapıldı. Moderatörlüğünü CHP PM Üyesi Prof. Dr. Özkan Yıldız’ın üstlendiği panelde, konuşmacı olarak Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Necla Kurul katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, değerli konuşmacıları Seferihisar’da ağırlamaktan duydukları memnuniyeti belirtti ve şunları ifade etti:

“Eğitim meselesinde ne kadar çok kafa yorsak, çalışsak azdır. Başka çaremiz yok. Zannediyoruz ki bir sihirli değnekle birileri dokunacak, bu vatanı kurtaracak ve bir şeyler değişmeye başlayacak. Hayır, öyle bir şey olmayacak. Çocuklarımızı anasınıfından başlayarak iyi eğiteceğiz ve onlarla beraber bazı şeyleri değiştirmeye çalışacağız. Dolayısıyla eğitimden başka çaremiz yok. Eğitimi en çağdaş şekilde yapmak zorundayız. Çok okumalı, çok düşünmeli, bilgimizi paylaşmalıyız. Bu konuda ciddi çalışmaları olan, emek veren, yol gösterecek tüm katılımcılarımıza hoş geldiniz diyerek sözü onlara bırakıyorum”.

Ardından 20’şer dakikalık süreyle sunumlar gerçekleştiren konuşmacılar, Türkiye’deki eğitimin geldiği nokta, ülke gündemi, eğitimde yapılması gereken reformlar gibi konularda fikirlerini aktardı. Panel izleyicilerle karşılıklı olarak yapılan soru cevap bölümüyle tamamlandı.

KAYNAK: olusumhaber.com/2016/10/09/egitimden-baska-caremiz-yok/
Resim OLUSUMHABER.com sitesinden alınmıştır
DERLEME (ve ilaveler):  Editör

Like it? Share it!