Published On: Sal, Ara 25th, 2018

Seferihisar’da emlak satın alma üzerine bir gayrimenkul uzmanıyla röportaj
Seferihisar son yılların parlayan yıldızı adeta… İsmini duymayan kalmadı Türkiye’de neredeyse. İnsanlar da özellikle büyükşehirlerden kaçmak isteyen insanlar da dolayısıyla merak ediyorlar bu son yılların popüler ilçesinde “ev alsak ileride yerleşmek için, nasıl olur vesaire” diye. İşte bu konuda ilçenin en güvenilir, ve geniş portföyüne sahip emlak uzmanlarından biri olan EGES EMLAK sahibi Önder SOLAK Bey ile küçük bir röportaj yaparak ilçe hakkında merak sahibi olan vatandaşlarımız için en azından bir ön bilgi sağlayabilmeyi arzu ettik.

Eges Emlak olarak 2006 yılından beri İzmir Seferihisar Bölgesinde  inşaat ve emlak sektörü içinde faaliyet gösterdiğini belirten Önder Bey bakın bu konuda neler söylüyor;

Seferihisar’dan emlak almak bizce tabii ki iyi bir yatırım. Sebebine gelince, bu düşüncemizin birçok nedeni var. Bunları kısaca şöyle sıralayabiliriz.

Öncelikle, Türkiye’de “sakin şehir konseptinin” başkenti Seferihisar’dır. Öyle ki Seferihisar bugün bu açıdan çoğu insanın tanıdığı, bildiği ve hatta merak ettiği bir marka haline gelmiş bulunmaktadır.

Bununla beraber diğer bir önemli sebep ise İzmir kentinin adeta arka bahçesi durumunda olmasıdır. Bir taraftan “sakin ve doğal bir yaşam” sürerken diğer taraftan büyük kentin sunabileceği bütün olanakların da elinizin altında olduğunu bilirsiniz.

Yine diğer bir önemli bir husus da şudur; Yarımada, İzmir vilayetinin “bacasız sanayi” dediğimiz en temiz hava ve denizlere sahip yaşanabilir turizm bölgesidir. Bu bölgede termal kaynaklar mevcuttur ve önümüzdeki dönemde kullanıma açılacaktır. Zaten doğal gaz ilçeye gelmiş olup ve yaygın olarak kullanım başlamıştır.

Diğer taraftan, “Dokuz Eylül’e bağlı” dört yıllık üniversitesi, beş kilometrelik sahil şeridi, bölgenin en modern yat limanına sahip olması, konumunun İzmir, Çeşme, Kuşadası üçgeni içinde bulunması Seferihisar’ın tercih edilmesi için diğer çok önemli nedenler olmaktadır.

Ayrıca, İstanbul İzmir otoyolu 2019 yılında açıldığında İstanbul – İzmir arası yaklaşık üç buçuk saate düşecek ve özellikle İstanbul’dan ulaşım büyük kentlerdeki yaşamın yıpratıcılığından bıkan insanlarımız için çok daha rahat ve kolay hale gelecektir. Dolayısıyla İzmir yarımada bölgesinde en uygun fiyatlar da Seferihisar’da olduğundan gayrimenkul piyasasından en büyük pay Seferihisar’a düşecektir.

İşte bütün bu nedenler göz önüne alındığında Seferihisar’dan ev, arsa, arazi, yazlık, villa kısacası gayrimenkul satın almak yatırımcısına kesinlikle oldukça iyi kazandıracaktır. Bugüne kadar yaşanan pratik de bunu doğrulamaktadır, zaten.”

NOT: Bu konuda daha geniş bilgi edinmek ve gayrimenkul portföyünü görmek için kendisinin WEB SAYFASINI  ziyaret edebilirsiniz.

Seferihisar’ı tanıyalım; Türkiye’nin ilk sakin şehri ve citta slow başkentiBir yorum bırakabilirsiniz

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


 

EMET KAPLICALARI - AYRINTILI BİLGİ İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN

 

Anadolu’da kaplıca deyince aklımıza Bursa, Eskişehir, Afyon gibi şehirler gelir genellikle. Fakat bu doğal kaynakların en güzelleri Kütahya’nın EMET ilçesinde bulunmaktadır. Buradaki kaplıcaların romatizma, cilt hastalıkları, mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, böbrek taşları, kadın hastalıkları ve ağrılı hastalıklara şifa için önerildiği bilinmektedir.

Burada açık termal ve yarı olimpik kapalı havuzlar, yeşil alanlar, yürüyüş parkurları, kafeterya, kır kahvesi, çay bahçesi, spor alanları mevcuttur.

Burada, Osmanlı Hamamı, Yeşil Kaplıcalar Hamamı, Kaynarca Hamamı gibi tesisler mevcuttur.