Seferihisar’da Hayvan Barınağı açılıyor
BARINAKTürkiye’nin ilk citta slow ünvanlı sakin şehri Seferihisar yepyeni ve modern bir hayvan barınağına kavuşuyor sonunda.

Sokak hayvanlarının Türkiye’de nasıl sefil olduğunu ve insanların da buna karşı duyarsızlığını göz önüne aldığımızda gerçekten de takdir edilecek bir eser olarak görüyoruz bunu ve Seferihisar Belediyesi’ne Tunç Soyer nezdinde teşekkürlerimizi sunuyoruz canı gönülden. Diğer taraftan ünlü şarkıcımız Tarkan’a da sonsuz teşekkürlerimizi ayrıca iletiyoruz bu projeye çok çok önemli katkılarından dolayı.

Gönül arzu eder ki bu proje ülke çapında iyi bir örnek teşkil eder ve tüm Türkiye’deki belediyeler benzer projeleri gerçekleştirerek hayvanlarımızı bu sefaletten kurtarır.

Evet sonunda Türkiye’nin Sakin şehir unvanlı Seferihisar Belediyesi, Türkiye için örnek olacak sokak hayvanları yuvasını tamamladı ve Tarkan’ın öncülüğünde, hayırseverlerin verdiği destekle tamamlanan yuva, 27 Haziran Cumartesi günü açılacak.

Seferihisar Belediyesi daha önce seferberlik ilan etmiş ve “Mutlu Yuva Seferberliği” adı altında bir kampanya başlatmıştı. Hatta Tarkan’ da çektiği kısa bir filmle kampanyaya destek vermişti. Yaklaşık 20 dönüm arazi üzerine bir yıl önce yapımına başlanan yuva hayırseverler tarafından yapılan bağışlarla tamamlandı. Yuvaya, hayvan hakları mücadelesinin Türkiye’deki öncülerinden Prof. Dr. İsmet Sungurbey’in adı verildi.

Barınağı sıradan bir barınaktan ayıran en önemli özellik ise şu:  “İçinde yaralı ve cerrahi sağaltıma muhtaç hayvanlar için bir de hastanenin” yer alıyor. Tam teşekküllü bu yapının yanında, sert mizaçlı köpekler, yavrular ve hastalar için de ayrılmış özel ayrı alanlar oluşturuldu.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer barınakla ilgili yaptığı açılamada şunları belirtti:

“Sahipsiz, aç ve susuz sokak hayvanlarına Türkiye’de örnek bir yuva oluşturmak için projemizi başlattık. Kısıtlı imkanlarımızla yuvanın büyük bir bölümünü tamamladık. Tarkan, bu yolda bize destek veren ilk fikir önderi oldu. Onun öncülüğünde projemizi tüm Türkiye’ye duyurduk. Kendisine sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca yuvayı oluşturabilmemiz için bize imkanları dahilinde büyük-küçük destek veren vatandaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. El birliğiyle ülkemizin en geniş kapsamlı sokak hayvanları yuvasını tamamladık. 27 Haziran’da da açıyoruz. Tüm halkımızı açılışımıza davet ediyorum”

Seferihisar Belediyesi Prof. Dr. İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları Yuvası 27 Haziran Cumartesi günü Saat 14.00’da düzenlenecek etkinlikle açılacak.

Kaynak: Belediye

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code