Seferihisar’da Kılıçdaroğlu rüzgarı esti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Seferihisarda idi. Kılıçdaroğlu , Seferihisar’da 27 ülkeden 167 sakin şehir temsilcisinin katıldığı Cittaslow Genel Kurulu’nun açılışını yaptı.

Açılış töreninin ardından Seferihisar Dutlaraltı kahvesinde Seferihisar halkı ile buluştu. Halkın sorularını yanıtlayan Genel Başkan:
KILICDAROGLU-SOYER“Cittaslow temsilcilerini Türkiye ve İzmir’in sakin şehri Seferihisar’da görmekten mutlu olduğunu belirterek, tek bir ağaç için ayağa kalkarak demokratik tepkilerini dile getiren milyonlarca gencin yurttaşı olmaktan onur duyduğunu kaydetti.

Kılıçdaroğlu, “Milyonlarca yurttaşım kentin binalarından oluşan ruhsuz bir kalabalık değil, sokağıyla, ağacıyla, parkıyla, kedisiyle, kuşuyla bir bilinç olduğunu herkese bir daha hatırlattı. Yanlış bir değerlendirmeyle dünyanın sorunlarına ilgisiz olarak tanımlanan millyonlarca genç bütün politikacılara gerçek politik bilincin, çevre bilinci, kent bilinci olduğunu gösterdi” diye konuştu.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu “Gezi Parkı’ndan yükselen çığlık evrensel çığlıktır. Gençler Dünya’nın geleceğine yönelik umudumuzu arttırıyor. Hepsini yürükten kutluyorum. Bizim de politikacılar olarak alacaklarımız var her geçen gün daha baskıcı bir yönetimle karşı karşıyayız. Ama gücümüzü birleştireceğiz, Bir arada olacağız Türkiye’nin iyi yönetilmediğini ben de biliyorum, siz de biliyorsunuz.

Kılıçdaroğlu halkın eleştiri ve isteklerine de yanıt verirken yanına gelen Seferihisar sakini bir hanımla ilginç diyalog yaşandı. Hanım Kılıçdaroğlu’na “Geçen seçim oyum CHP’nindi  ama oylarımız çöpe gitti”  sözüne Kılıçdaroğlu ” o zaman ne yapalım” dedi. Yurttaş “oyunuza sahip çıkın” dedi.

 

 

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code