Published On: Cts, Kas 11th, 2017

Seferihisar’da minibüsler yerine belediye otobüsleri hizmet versin ister misiniz?
EGEHABER.com isimli internet sitesinde yer alan habere göre Seferihisar'da minibüs sisteminin kalkması ve yerine söz konusu hatlarda belediyenin doğrudan hizmet vermesi söz konusu. Geçtiğimiz günlerde Seferihisar Çağan Irmak Kültür Merkezinde şoför esnafıyla bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, yaptığı konuşmada, ilçedeki minibüs hatlarının kaldırılarak Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanmasının gündemde olduğunu söyledi.

Sakin şehir Seferihisar‘da maalesef minibüs (yani dolmuş) hizmetlerinden şikayetçi olmayan az insan vardır. Seferlerin zaman zaman aksaması, dolmuş hizmeti verenlerin bazen kafasına göre takılması ve özellikle de kış aylarında seferlerin 4 saatte bire düşürülmesinden dolayı Akarca mahallesinde yaşayanların ulaşım açısından büyük sıkıntı çekmeleri çoğumuzun malumudur. Bu sıkıntılara bugüne kadar “muhterem” Başkan (belediye) bir çözüm getirememiş hatta fazla da umursamamıştır sanki (gelişmeler öyle göstermiştir).

Şimdi ise aşağıdaki haberde de okuyacağınız gibi umut edilir ki vatandaşın lehine bir gelişme olsun ve Büyükşehir Belediyesi bu işe el atarak vatandaşın özellikle kış aylarında Seferihisar’a ulaşamama problemini böylece çözsün.

EGEHABER.com isimli internet sitesinde yer alan habere göre Seferihisar’da minibüs sisteminin kalkması ve yerine söz konusu hatlarda belediyenin doğrudan hizmet vermesi söz konusu. Geçtiğimiz günlerde Seferihisar Çağan Irmak Kültür Merkezi’nde şoför esnafıyla bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, yaptığı konuşmada, ilçedeki minibüs hatlarının kaldırılarak Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanmasının gündemde olduğunu söyledi.

Bu konuda Seferihisar’ın pilot bölge olarak seçildiğini kaydeden Kocaoğlu, “Minibüsleri kaldırıp yeni kartlı bir sistem kurmak istiyoruz. Buna sizi ortak etmek istiyoruz.” dedi.

Kocaoğlu, “Bu sistem siz başkanlıktan ayrıldıktan sonra da devam eder mi?” sorusuna “Benim bir yere gittiğim yok, Allah ömür verirse 12 sene daha buradayım.” şeklinde esprili bir cevap verdi.

İnşallah gelişmeler ilçede yaşayan vatandaşın lehine olur diyoruz, bizler de.
 

EMET KAPLICALARI - AYRINTILI BİLGİ İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN

 

Anadolu’da kaplıca deyince aklımıza Bursa, Eskişehir, Afyon gibi şehirler gelir genellikle. Fakat bu doğal kaynakların en güzelleri Kütahya’nın EMET ilçesinde bulunmaktadır. Buradaki kaplıcaların romatizma, cilt hastalıkları, mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, böbrek taşları, kadın hastalıkları ve ağrılı hastalıklara şifa için önerildiği bilinmektedir.

Burada açık termal ve yarı olimpik kapalı havuzlar, yeşil alanlar, yürüyüş parkurları, kafeterya, kır kahvesi, çay bahçesi, spor alanları mevcuttur.

Burada, Osmanlı Hamamı, Yeşil Kaplıcalar Hamamı, Kaynarca Hamamı gibi tesisler mevcuttur.