Seferihisar’da sebze meyveyi pazardan mı almalı yoksa süpermarketten mi?

by Editor | Salı, Oca 9, 2018 | 298 viewsSakin şehir Seferihisar gittikçe kalabalıklaşıyor… Böyle olması da oldukça normal zira “sakin ve huzurlu” diye insanlar özellikle İstanbul’dan gelip buraya yerleşiyorlar. Bu arada tabii hayatın önemli parçası olan alışveriş de yoğun şekilde artıyor burada, son yıllarda. Çok şükür ki insanlar çoğu aradıklarını buluyorlar sakin şehirde. Her ne kadar örneğin bir Urla kadar geniş alışveriş imkanına sahip değilse de her yeni ay yeni bir takım yerler açılıyor.

Bu arada Cuma günleri semt pazarı oluyor Seferihisar’da… Yeri de hemen belediyenin yanındaki üstü kapalı otopark alanı… Buraya birçok ilçe sakini gidiyor tabii Cuma günleri sebze ve meyve almak için… Bazıları “taze sebze pazardan başka yerden alınmaz” görüşüne sadık kalarak buranın müdavimi şeklinde devam ediyorlar… Bazılarıysa semt pazarına rağbet etmeyip ilçedeki büyük marketleri tercih ediyorlar….

Bize göre, örneğin Seferihisar’ın tam da girişinde olan KİBARIM MARKET gibi her ürünü sunan alışveriş noktaları varken artık Pazar’ın pek de bir esprisi kalmıyor. Şaşırdınız mı, “Nedenmiş o diye”?

Nedenlerini sayalım hemen;

  • Her şeyden önce pazara gittiğinizde önemli bir fiyat avantajınız olmuyor artık (sözde taze ya.. ve müşteri de ayağa geliyor özellikle)
  • Ürünleri tezgahta seçmenize izin verilmiyor (malum ya kendisi seçecek araya çürük çarıkları da sokacak, ki  böylece zarar etmesin ve karını arttırsın)
  • Pazar esnafı maalesef (tabii hepsi değil) müşteriye karşı oldukça kaba davranış içerisinde (adam müşterinin velinimet olduğunu unutmuş, durumu kanıksamış)
  • Üstelik de özellikle yaz aylarında pazarda iğne atsan yere düşmez. Millet birbirinin üzerine çıkıyor ve bu da gerçekten rahatsızlık verici.

Buna mukabil örneğin bir KİBARIM MARKET’ e gittiğinizde Cuma günü, sebze ve meyveyi rahatlıkla seçerek alabiliyorsunuz. Kimse size kem gözle bakmıyor ve de müdahale filan etmiyor. Üstelik fiyatlar Pazar seviyesinde hatta bazı ürünler daha bile ucuz. Herkes birbirine itiş kakış yapmıyor ve sinirleriniz de ayaklanmıyor dolayısıyla. Tabii bir avantaj da markete girdiğinizde bütün alışverişinizi bir defada yapıp çıkabiliyorsunuz, et vs. dahil…

İşte “akıl vermek gibi olmasın ama” bizler de onun için Cuma semt pazarını değil, süpermarketi tercih ediyoruz. Sebze meyve deyince de en geniş çeşit sanki KİBARIM’ da var ve fiyatlar da (özellikle Migros’a göre çok daha uygun)

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code