Seferihisar’da sıradan bir gün

by Bilgi Akkuş Hunca | Salı, Eki 8, 2013 | 135 viewsŞimdi sizler İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük bir şehirdesiniz..

Sabah erkenden saat 06 veya 06:30 gibi kalktınız yatağınızdan mecburen.. Hava serin mi serin, hatta belki de yağmurlu..

Servis otobüsünüz saat 07 gibi kapınızda veya köşeden alacak sizi.. Yetişmek için yarım saat, 45 dakika gibi bir zamanınız var.. Duş alacaksınız belki de ve de bir iki lokma atıştırmalı ki boş mide ile gitmeyin değil mi?

İki ayağınız bir pabuca giriyor tabii.. Stres o biçim.. İşe zamanında yetişemezseniz, patron veya amirden fırça gelebilir.. Zaten aranız da pek iyi değil, adama bayağı sinir oluyorsunuz ama el mahkum böyle işi nereden bulacaksınız..

SEFERIHISAR-CARSI-k

SEFERIHISAR-CARSI-k

Tabii, arabanız varsa o da ayrı bir mesele çünkü hele Anadolu yakasında yaşayıp da Avrupa yakasında çalışıyorsanız “küllüm” olmuşsunuz demektir.. Zira, köprü trafiğine bir yakalandınız mı 2-3 saati yolda geçirmeniz işten bile olmayabilir o sabah..

Velhasıl, neresinden bakarsanız bakın tam bir stres kaynağı; Sabah işe gitmek ve akşam yollarda yine saatler harcayarak eve dönmek.. Allah her halükarda kolaylık versin sizlere…

Peki o gün Seferihisar’da bizler ne yapıyoruz..

Sabah saat 08 gibi kalkıyoruz.. Spor pabuçlarımızı giyip tertemiz mis gibi havada yarım saat yürüyoruz.. Bu arada çay demlenmiş oluyor.. Tabii kedilerimiz aportta mama bekliyorlar.. Güzel yaratıklar..

Kahvaltıya komşuyu çağırıyoruz (bazen de biz gidiyoruz).. Bahçede masmavi gök altında ve yeşillikler içinde keyifli bir kahvaltı yapıyoruz.. Genellikle domates, biber filan kendi bahçemizden..

Daha sonra bilgisayarlara gömülüp internet sitelerimizi tazeliyoruz ve yeni paylaşımlarda bulunuyoruz..

Sıra geldi mi – eğer hava güzelse – hemen yanı başımızdaki mavi bayraklı plajda kısa ve güzel bir deniz sefası yapmaya.. Su buz gibi laf aramızda..

Öğle yemeğinden sonra kahve çay muhabbeti ve yine bir miktar internette çalışma..  Sonra mı? Kısa bir kestirmenin tadına doyum olmuyor bazen..

Akşamüzeri de atla elektrikli motoruna ver elini Seferihisar.. Küçük bir alışveriş, merkez çay bahçesinde 2 çay.. Birkaç eş dostla sohbet..

Sonra, ister Sığacık’ta 1-2 dosta merhaba demek için küçük bir motor seyahati daha.. ve akşamüzeri eve dönüş…

Tabii ki, Cuma günü ise eğer Pazar var.. vesaire..

Akşamları da küçük bir kahvaltı ve beğeniyle izlenen bir dizi.. ve yine internette çalışma.. Küçük bir yürüyüş.. Sevgili kedilerimizle sevişme vesaire…

Tabii, ki arada bir yeni dostlarla tanışma ve bir taraftan “SAKİN” ve sağlıklı bir hayat sürdürürken diğer taraftan da kendimiz, ülkemiz için fayda yaratmaya devam etme..

Ne diyelim? Allah sizi de stresten kurtarsın hayırlısıyla…

08.10.2013
Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code