Seferihisar’da yine depremler; Beşik gibi sallanıyoruz maşallah :)

by Editor | Salı, Eki 9, 2018 | 161 viewsSakinşehir Seferihisar çok sakin görünmüş olacak ki bir güç “Durun sizi biraz sallayayım da hareket olsun bari” dedi adeta. Birkaç gündür habire sallanıyoruz maşallah. Bahçeye salıncak almayı düşünüyorduk, bu durumda gerek kalmayacak galiba.

Bugün günlerden pazar (28 Ekim 2018). Az önce yine 3 defa filan sallandık. Hatta bunlardan birinde bayağı bir sallandık Akarca’da. Medyada yayınlandığına göre İzmir’in Seferihisar ilçesinde AFAD verilerine göre 4.1 büyüklüğünde deprem oldu. İzmir’de sabah saatlerinde merkez üsleri Karaburun ve Seferhisar olan üç deprem meydana gelmişti. (2018.10.28 09:18:38 38.1950 26.8538 6.2 -.- 3.8 3.8 SEFERIHISAR)

İşin şakası bir tarafa ALLAH KORUSUN insan korkmuyor değil hani; Deprem bu, işin şakası olmaz esasında. Pekiyi ne yapılabilir? Ne yazık ki neredeyse hiçbir şey, tamamen teslimiz.

Bununla beraber önerebileceğimiz tedbirler (yani en azından) şunlar olabilir:

Evinizin deprem sigortasını yaptırmayı ihmal etmeyin (Allah korusun her ihtimale karşı)
-Bir de her zaman yanınıza alıp dışarı fırlayabileceğiniz bir DEPREM ÇANTANIZ hazır dursun “UYGUN BİR YERDE”. Tabii içinde en gerekli şeyler bulundurmayı ihal etmeden.
-Bir de son şık olarak şunu önerebiliriz: Deprem olma ihtimali sıfır olan bir yere taşının (espri olsun bu da)

Bunlar dışında dediğim gibi tamamen YARADAN’a emanet olduğunuzu da bilin. Neyse inşallah bunlar devam etmez ve daha önemlisi büyük sıkıntılara yol açmaz.

Herkese ve özellikle güzel kardeşlerimize iyi pazarlar.

Not: saat kaçta nerede deprem olmuş ve hangi kuvvette vs gibi bilgiler için LİNKİ kullanabilirsiniz.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code