Seferihisar’daki mavi bayraklı plajlarımızda en güncel durum nedir?

by Editor | Çarşamba, Ağu 22, 2018 | 107 viewsSeferihisar’daki mavi bayraklı plajlarımızda en güncel durum nedir?

Gemisu Plajı – Akarca Seferihisar (Büyük resim için tıklayın)

 

Bilindiği üzere bundan kısa bir süre önce İZTUR ve SERTUR önündeki sahilde MAVİ BAYRAK uygulaması geçici olarak durdurulmuş ve gerekli kontrollerin neticeleri beklenmeye başlanmıştı. Doğrusu bu ya, bu durum AKARCA’ nın diğer bölgelerinde yaşayan sakinleri ve tatilcileri de tedirgin etmeye yetmişti. Ne mutlu ki aradan yalnızca kısa bir süre geçmesine rağmen durum düzelmiş herşey normale dönmüş ve mavi bayraklar yerine takılmış görünüyor.

Evet Seferihisar Belediyesi’nin resmi paylaşımına göre en son 03 Ağustos 2018 tarihlerinde yapılan test analiz sonuçları gösteriyor ki yöremizdeki bütün plajlar mavi bayrak etiketini hakkıyla taşıyabiliyorlar. Zira analiz sonuçlarına baktığımızda bulunan değerlerin mavi bayrak ünvanını hak edebilmek için gerekli değerlerden çok daha iyi durumda olduğunu görüyoruz.

Bu bakımdan, aşağıdaki tabloda da görüleceği üzere geçici olarak da olsa canımızı sıkan bu durum için geçmiş olsun deyip, masmavi sularda serinlemeye devam edelim isterseniz.

(Not: Tabii bu arada gönül arzu eder ki belediye halkı bilgilendirsin – sessiz yürüyüş yapmasın – bu olaya ne sebep oldu ve tamamen hal yoluna gidilebildi mi vs.)

EK BİLGİ
F.K. : FEKAL KOLİFORM SONUÇLARI (RESULTS FOR FECAL COLİFORM )
S.K. : FEKAL STREPTEKOK SONUÇLARI (RESULTS FOR FECAL STREPTOCOCCI )

Kabul edilebilir değerler: FK < 250 ve SK < 100 olmalı en azından
Kaynak: MAVİ BAYRAK resmi web sayfası
http://www.mavibayrak.org.tr/userfiles/file/SU%20ANAL%C4%B0Z%20SONU%C3%87LARI%20FORMU%202014.pdf

AKARCA GEMİSU PLAJI – SABAH TEMİZLİĞİ

 

Her sabah gelip plajlarımızı temizleyen bu güzel kardeşimizin emeğine sağlık diyerek, Belediye yetkililerine de bu işi ciddiye alıp bu görevliyi tahsis ettikleri için ayrıca teşekkür edelim (Halkımızın pislettiği/kirlettiği yerleri temizlettikleri için).

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code