Seferihisarlıların gözü aydın; Soyer pek yakında jeotermal enerjinin kullanılmaya başlayacağını söyledi
seferihisar-termal-300x215Seferihisarlı vatandaşlar için jeotermal enerji konusu gerçekten de yılan hikayesine dönmüştür yıllardır. Bir efsanedir söylenir gider adeta; “”Seferihisar gün gelecek jeotermal enerji kullanacak vs” diye.. Bu hikayee o kadar uzayıp gitmiştir ki vatandaş da artık umudunu kesip pes etmiştir bu işle ilgili olarak… Fakat durun hele o da ne? Başkan Tunç Soyer en sonunda jeotermal enerjinin kullanılmaya başlanacağını müjdelemiş bulunuyor. Böylece bir rüya da gerçekleşiyor nihayet….

Evet habere göre Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94.yılı kutlamalarında Seferihisarlılara iki büyük müjde vermiş bulunuyor. Müjde Soyer tarafından Ali-Aysun Kocatepe konserinde bildirildi yöredeki vatandaşlara…

Soyer “on yıllardır yılan hikayesine dönen jeotermal enerjiyi çok yakın bir tarihte otellerden başlayarak dağıtmaya başlayacaklarını” bildirerek ayrıca kuracakları halka açık güneş enerjisi kooperatifiyle de güneş enerjisini elektriğe dönüştüreceklerini ve böylece Seferihisar’lıların bu işten neticede para kazanacağını da ilave etti.

Like it? Share it!