Seferihisar’da sanat etkinlikleri ve suluboya sanatı
alvarocastagnet

ALVARO-CASTAGNET – BÜYÜK RESİM İÇİN TIKLAYIN

Ülkemizde özellikle son zamanlarda sanata vurulan veya vurulmak istenen darbeler hepimizin malumu olsa gerek.. Sanat ki Atatürk’in şu deyişiyle bir millet için ne kadar önemli olduğunu aklı başında azıcık aydın hiçbir insanın anlamaması mümkün değildir; “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir”

İşte halen de ısrarla, sevgiyle ve tabii fedakarlıkla emek sarf ederek sanatı toplumumuzun baş tacı yapma ve böylelikle ülkemiz insanlarının gelişimine katkıda bulunmayı keendine hedef edinmiş güzel insanlarımız mevcut iyi ki … Ülke çapında çeşitli derneklerde faaliyet gösteren bu değerli insanların bir kısmı da Anadolu’da sanatın doğduğu yerlerden biri olan cittaslow ünvanlı Seferihisar’da çalışmalarına devam ediyorlar, bir dernek çatısı altında…

Bu dernek gerek üyelerinin kendi aralarındaki ve sosyal medyada başkalarıyla paylaşımları ve gerekse düzenledikleri sanat ve kültür etkinlikleri veya çeşitli kurslar yoluyla Türk insanının sanatla akrabalığını tesis etmeye / geliştirmeye gayret gösteriyor ve bizce de (naçizane) gerçekten de son derece değerli bir iş çıkarıyor… Bu derneğin adı SEFERİHİSAR DOĞA SANAT – www.facebook.com/seferihisar.sanat 

Bu çok değerli çabaya kabul etmeli ki Seferihisar Belediyesi’ de elinden geldiğince büyük destek veriyor. Örneğin çok yakında gerçekleştirilen ULUSLARARASI SULUBOYA FESTİVALİ ve yarışmasının organizasyonu ve bunun gibi daha nice kültür sanat organizasyonları yoluyla oluyor bu..

Suluboya demişken, sanat çevresinde suluboya resim sanatına olan ilginin baskın olduğu anlaşılıyor sanki, paylaşımlardan .. Yukarıda adını verdiğimiz Facebook grubunda bile bunu görebiliyoruz. Bize öyle geliyor ki suluboyanın yıldızı daha bir parlak zamanımızda (en azından ilişkide olduğumuz ortamlarda) ..

Bu arada web ortamında dolanırken oldukça ilginç olduğunu sandığımız kaynaklarla karşılaşıyoruz.  Bunlardan bir tanesi de ALVARO CASTAGNET isimli müthiş “SULUBOYA RESSAMINA” ait.. İşte biz de burada websitesi ve sitedeki videolarla ilgili bir paylaşım yapalım dedik ..

Umarız seyredenler (özellikle sanatla ilgilenenler) keyif alacaktır ..

RESSAMIN WEB SİTESİ

ÇOK GÜZEL BİR VİDEOSU

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code